Vanilkové sušenky se smetanovou náplní

ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vanilkové sušenky se smetanovou náplní - postup přípravy

Tyto drobné sušenky se hodí pro všední den ke kávě, ale i na sváteční tabuli. Jejich příprava je snadná a docela rychlá; a uvidíte sami, že chutnají báječně.
1. KROK

Do misky vložte na kousky pokrájené máslo, zasypejte ho cukrem a vanilkovým cukrem nebo esencí. Přidejte dvě vejce a vše metličkou promíchejte do homogenní hmoty. Máslo by se mělo v ostatních přísadách zcela rozpustit. Poté do směsi prosejte hladkou mouku s práškem do pečiva a zadělejte hutné, pružné a nelepivé těsto.

2. KROK

Těsto vyklopte na pomoučněnou pracovní plochu a vyválejte z něj velkou obdélníkovou placku silnou asi 3 mm. Kruhovým vykrajovátkem nebo hrdlem hrnku či skleničky vykrájejte z těsta kruhy o průměru kolem 5 cm a vyskládejte je na plech pokrytý pečicím papírem.

3. KROK

Do misky vložte smetanový sýr, přidejte k němu jednu polévkovou lžíci moučkového cukru a strouhanou kůru asi z poloviny citrónu. Přisypejte lžíci hladké mouky a vše stěrkou promíchejte do hladké a jednolité směsi. Touto směsí následně naplňte zdobicí sáček s ozdobnou špičkou.

4. KROK

Doprostřed každého těstového kolečka vytvořte krémem silnou linku tak, aby ozdobná část směřovala od okrajů. Nejsnáze toho docílíte, pokud linku povedete z obou stran vždy od okraje k prostředku. Volné okraje těstových koleček uzavřete kolem náplně a pevně je zamáčkněte, aby se při pečení nerozbalovaly.

5. KROK

Vložte připravené sušenky do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C a pečte je po dobu kolem 15 až 20 minut, dokud na povrchu jemně nezrůžoví. Po dopečení je posypejte přes jemné sítko moučkovým cukrem, vyrovnejte je na tácek a podávejte jako doplněk k šálku voňavého čaje nebo kávy.

6. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 1817 hlasů
Nahlásit chybu
104 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt