Vařená slanina v cibulových slupkách ochucená pastou z česneku a bobkového listu

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vařená slanina v cibulových slupkách ochucená pastou z česneku a bobkového listu - postup přípravy

Jste zvyklí bůček jenom péct? Ukážeme vám podrobný postup, jak vytvořit nádherně voňavou vařenou slaninu, která bude mít to nejlepší z cibule, česneku a bobkového listu. Její vaření je především zábavná hra, na jejímž konci vás čeká neuvěřitelně chutná odměna.
1. KROK

Slaninu nakrájejte na velké kousky. Oloupejte cibuli. Slupky nevyhazujte, ale důkladně je umyjte. V hrnci přiveďte k varu jeden a půl litru vody. Když vře, vložte do hrnce s vodou kusy slaniny a přidejte omyté cibulové listy. Přihoďte podle chuti sůl, mletý černý pepř a několik bobkových lístků a nechte vše vařit asi 30 minut.

2. KROK

Do malé skleněné misky nalámejte tři až čtyři bobkové listy. Prolisujte k nim česnek, přidejte sůl, černý pepř, sladkou papriku a velmi dobře všechny přísady promíchejte do jednolité konzistence. Pak se vraťte zpátky ke slanině. Hrnec odstavte z ohně a nechte vše 20 až 30 minut zchladnout. Až poté vyndejte z vody v hrnci kousky slaniny ven na talíř.

3. KROK

Uvařené kusy masa ze všech stran potřete směsí česneku a bobkových listů, kterou jste si připravili. Nastříhejte pečicí papír na obdélníkové pláty, do kterých bude možné slaninu pohodlně zabalit. Každý kousek vložte do vlastního pergamenového čtverce a důkladně jej uzavřete do balíčku. Můžete je zajistit ještě zabalením do hliníkové fólie.

4. KROK

Takto připravenou slaninu vložte do ledničky a nechte je nejlépe přes noc odpočívat (minimálně ale 5 nebo 6 hodin v kuse). Nakonec kousky vyndejte z lednice, vybalte je z papíru a nakrájejte na silné plátky, které podávejte s velikou chutí a čerstvým pečivem mazaným máslem a doplněné o nakládané okurky nebo jinou zavařenou zeleninu. Můžete také kusy slaniny vyskládat do sklenice, zalít nálevem z hrnce a zavařit je tak, aby vám vydržely na horší časy. 

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 246 hlasů
Nahlásit chybu
128 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt