Vrstvený palačinkový dort s krémem ze zakysané smetany

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vrstvený palačinkový dort s krémem ze zakysané smetany - postup přípravy

Jednoduchý dezert k čaji, ale i slavnostní dort pro oslavence. To vše může zastat báječný rychlý dort pečený na pánvi, který vytvoříte z pouhých čtyř surovin. Jemný bílý palačinkový korpus z kondenzovaného mléka je proložený vrstvami krému ze zakysané smetany a na závěr je ozdobený strouhanou čokoládou. Je neskutečně krásný a jeho chuti nikdo neodolá.
1. KROK

Kondenzované mléko nalijte do hluboké misky. Vyklepněte k němu tři vajíčka a metlou důkladně rozšlehejte. Přes sítko přisypejte do mísy hladkou mouku a prášek do pečiva a znovu metličkou prošlehejte, dokud nezískáte homogenní a tekuté těsto.

2. KROK

Na kamnech rozehřejte suchou pánev, a aniž byste ji mazali olejem, nalijte na ni třetinu tekutého těsta. Opékejte ho na mírném ohni tak, aby na povrchu zezlátlo a uvnitř ztuhlo a poté jej opatrně otočte na druhou stranu. Dejte přitom pozor, aby vám výsledná placka během otáčení nepraskla. Osmažte ji dozlatova i z druhé strany a odložte stranou. Stejným způsobem pak připravte ještě další dvě kulaté placky.

3. KROK

Do misky vložte zakysanou smetanu, přidejte k ní moučkový cukr a balíček ztužovače smetany a elektrickým šlehačem ji vyšlehejte do nadýchané a vzdušné pěny. Na talíř položte jednu placku korpusu, na ni rozetřete trochu smetanového krému, na ni opět přidejte vrstvu krému a takto ještě jednou zopakujte.

4. KROK

Zbylým krémem potřete také boky dortíku tak, abyste schovali jednotlivá palačinková patra a celý povrch dortu uhlaďte do souvislé vrstvy. Pokud vám zbyl nějaký krém navíc, naplňte ho do zdobicího sáčku a vytvořte s jeho pomocí na povrchu dortu dekorativní vlnovky. Celý dort pak posypejte strouhanou mléčnou čokoládou a můžete jej ihned a bez dlouhého čekání či chlazení podávat. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 2327 hlasů
Nahlásit chybu
67 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Dezerty, moučníky, sladkosti
Nejjednodušší jemný dezert z kondenzovaného mléka a smetany
0 hlasů
10 minut
17 minut
Hlavní chody
2 recepty na vepřové maso zapečené s bramborem
0 hlasů
minut
minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Podzimní jogurtová bábovka s jablky a rozinkami
1 hlasů
20 minut
40 minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Jemný koláč s jablkovou náplní ochucenou skořicí a hřebíčkem
0 hlasů
40 minut
35 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty