Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečená kuřecí prsa

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Zapečená kuřecí prsa - postup přípravy

Kuřecí prsa se nemusí připravovat jenom na pánvi. Zamířit mohou klidně i do trouby. Proto si ukážeme recept na zapečená kuřecí prsa, která zvládne i začátečník. A pro svou chuť mohou být skvělou volbou třeba i při svátečním obědě. Jdeme na ně.

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Připravte si maso

Jako první si nachystáte kuřecí prsa. Postupujete stejně, jako byste chystali kuřecí řízky. Maso nejprve očistíte a potom je začnete krájet na tenké větší plátky. Pokud je to potřeba, tak je můžete i lehce naklepat. Potom je z obou stran osolíte a také opepříte. Následně rozklepnete vajíčko, které rozšleháte a potom jím z obou stran namažete jednotlivé plátky masa.
Nachystejte zeleninu

Maso můžete nechat být a pusťte se do přípravy zeleniny. Tu je potřeba nejprve oloupat a potom nakrájet. Cibuli nejlépe na hrubé kostičky, zatímco brambory a mrkev můžete krájet na plátky. Poté vhoďte zeleninu na pánev na trochu oleje a krátce restujte. Spíše proto, aby zelenina získala zajímavou barvu.

Vše do trouby

Vezměte si dostatečně velký hluboký plech nebo zapékací misku a na její dno dejte kuřecí maso. Buď vedle sebe, nebo i na sebe. Není to problém. Nyní už stačí vložit zeleninu i se zbytkem oleje z pánve na pekáč, přímo na vaše kuřecí prsa. Vše důkladně a také rovnoměrně rozprostřete. Poté na zeleninovou směs přidejte zbývající plátky masa a posypte sezamovým semínkem.

Následně vložte do trouby, kterou rozehřejte na teplotu 180 stupňů Celsia. Při této teplotě pečte 30 minut. Po uplynutí této doby zvedněte teplotu na 220 stupňů a při ní dopékejte ještě dalších 10 minut. Poté jsou vaše zapečená kuřecí prsa hotová a vy se můžete pustit do jejich servírování. A přílohu k nim ani nepotřebujete, jelikož brambory i zelenina jsou už přímo jejich součástí.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů