Zapečené brambory s houbami

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zapečené brambory s houbami - postup přípravy

Zapečené brambory zná asi každý. Základní český recept zahrnuje cibuli, uzeninu a vajíčka, někteří možná přidají i trochu sterilované zeleniny. Nebudeme si nic nalhávat, jsou zkrátka výborné, a proto je stále děláme. Pokud byste ale chtěli tuhle skvělou a rychlou večeři či oběd poněkud ozvláštnit, máme pro vás málo známý, ale o to chutnější recept na zapečené brambory s houbami. Velmi dobře chutnají jak samostatně, tak ve společnosti nakládané nebo grilované zeleniny.

Brambory umyjte a oloupejte. Stejně tak očistěte také houby, oloupejte cibuli a nakrájejte houby na kostičky a cibuli na proužky. Na menší kostky nakrájejte také brambory.
Rozpalte pánev s rostlinným olejem a vhoďte do ní nejprve na kostičky krájené brambory, které smažte zhruba 5 až 7 minut. Pak přidejte také cibuli a krájené houby a pokračujte ve smažení dalších 5 minut. Nakonec přidejte sůl, pepř a koření. Důkladně promíchejte, lisem protlačte do směsi také dva nebo tři stroužky česneku a vypněte sporák. Znovu zamíchejte, aby se česnek spojil s ostatními surovinami a krásně je provoněl.

Dejte si předehřát troubu na 190 stupňů Celsia. Připravte si pekáček či zapékací misku a směs smažené zeleniny do ní přesypejte. Do misky si rozbijte pět vajíček a přidejte půl litru mléka. Důkladně vše promíchejte. Vaječnou směsí rovnoměrně zalijte zeleninu v pekáčku.

Připravené brambory se zeleninou vložte do předehřáté trouby a nechte zapékat zhruba 15 minut.

Mezitím si na hrubém struhadle nastrouhejte připravený sýr. Když uplyne 15 minut, vyndejte brambory z trouby a jejich povrch sýrem důkladně a bohatě zasypejte. Pak je vraťte zpátky do trouby na dalších 10 nebo 15 minut. Když se sýr rozteče a jeho povrch zezlátne, je čas dobrůtku vyndat ven. Nechte ji trochu vychladnout, rozporcujte a podávejte.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 545 hlasů
Nahlásit chybu
63 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt