Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pečené kuře po turecku s brambory a zeleninou

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 60 minut

Pečené kuře po turecku s brambory a zeleninou - postup přípravy

Zajímavým způsobem přípravy pečeného kuřete je po turecku se zeleninou a brambory. Na rozdil od klasického se však peče „zploštělé“.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Na kuře

Na brambory

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Kuře očistěte, zbavte částí, které nechcete, a rozřízněte v oblasti prsou, ale záda nechte. Kuře rozevřete a válečkem naklepejte, aby bylo co nejplošší. Z obou stran ho osolte a opepřete. Připravte si česnek, trochu ho rozmačkejte a dejte ho smažit na velkou pánev s olejem a máslem.

2. KROK

Po chvíli, aby se nespálil, ho vyjměte a dejte na pánvi smažit kuře. Přitlačte ho pokličkou menší, než je pánev, ke dnu a smažte 5 minut z jedné a pak dalších 5 minut z druhé strany. Tuk v pánvi po osmažení nevylejte, bude ještě potřeba.

3. KROK

Kuře dejte do zapékací mísy kůží dolů. V misce si připravte marinádu z medu, sójové omáčky, hořčice, rajčatového protlaku, sladké papriky a sušeného koriandru. Promíchejte a kuře marinádou potřete, poté ho otočte kůží nahoru a znovu potřete.

4. KROK

Přikryjte zapékací mísu alobalem a vložte ji do předem vyhřáté trouby na 200 °C. Pečte maso 45 minut, poté sundejte alobal a pečte ho dalších 10 až 15 minut, aby byla kůrka křupavá.

5. KROK

Během pečení uvařte menší neoloupané brambory ve vodě s trochou soli. Po 15 až 20 minutách, až budou měkké, slijte vodu, nechte brambory trochu vychladnout a oloupejte je.

6. KROK

Mezitím nakrájejte cibuli na kostky a žlutou papriku na kousky. Smažte je na pánvi v tuku z kuřete. Osolte je, opepřete, přidejte sladkou papriku a rozmarýn a smažte 3 minuty. Poté k nim přidejte brambory a osmahněte je ze všech stran. Upečené kuře podávejte s brambory a trochou zeleniny.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů