Zavařování na zimu: Rajčatová omáčka s bylinkami

Dalších 6 fotografií
Dalších 6 fotografií
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zavařování na zimu: Rajčatová omáčka s bylinkami - postup přípravy

Zavařování nemusí nutně značit jenom kompoty, marmelády a okurky. Zpracujte bohatou úrodu rajčat a připravte si báječnou rajčatovou omáčku se zelenými bylinkami, která vám vydrží i do přespříští zimy – ovšem pokud ji do té doby nespotřebujete, protože je jedním slovem úžasná.

Rajčata umyjte, zbavte je stopek a nakrájejte je na menší kousky, které semelte mlýnkem na maso vybaveným jemným sítkem.
Oloupejte česnek a taktéž ho umelte v masomlýnku.

Zelené bylinky opláchněte pod proudem studené vody, přeberte je a případně odstraňte zkažené listy. Zbytek pak ostrým nožem nasekejte najemno, ale nijak bylinky nadměrně nedrťte.

Do velkého hrnce se silným dnem nalijte semletá rajčata, postavte je na kamna a přiveďte k varu. Jakmile se objeví první bublinky, ztlumte oheň na střední úroveň a za častého míchání vařte asi 15 minut.

Poté přidejte sůl, cukr, nadrcený česnek a nasekané zelené bylinky. Všechny přísady dobře promíchejte.

Ochuťte směs mletým černým pepřem a koriandrem, přidejte pálivou paprikovou pastu podle chuti a přilijte trochu rafinovaného slunečnicového oleje. Znovu vše důkladně promíchejte a vařte dalších 5 minut na mírném ohni a často míchejte.

Nakonec přidejte pět polévkových lžic octa, znovu promíchejte a vařte další 2 až 3 minuty.

Připravte si devět zavařovacích sklenic i s víčky, vymyjte je pastou z jedlé sody a vody a pět minut je povařte v hrnci s vroucí vodou. Do sklenic pak naplňte hotovou rajčatovou směs a ihned je zakryjte víčky, která pevně uzavřete.

Sklenice s omáčkou nechte vzhůru nohama pod utěrkou vychladnout na pokojovou teplotu a uskladněte do lednice, studené spíže nebo do sklepa.

Dobrou chuť.

Galerie

Dalších 6 fotografií
Dalších 6 fotografií
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 342 hlasů
Nahlásit chybu
90 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt