Přehled receptů z mletého masa: Jak připravit ty nejlepší karbanátky, kuličky i sekanou

Z mletého masa můžete připravit karbanátky, masové kuličky, sekanou, hamburgery a další pokrmy. Ukážeme vám, jak je připravit chutně a rychle.

i Zdroj: iStock Přehled receptů z mletého masa: Jak připravit ty nejlepší karbanátky, kuličky i sekanou

O mletém masu se často tvrdí, že je méně kvalitní, ale není to pravda. Je to prostě maso, které je rozmělněno na menší kousky, z kterých můžete připravit ta nejchutnější jídla. Můžete ho sehnat v různých druzích od hovězího, přes jehněčí, vepřové až po krůtí.
Tajemství šťavnatých karbanátků a kuliček

Díky této ingredienci, která vás nevyjde na moc peněz, zajistíte, že vaše jídlo zůstane šťavnaté. Zatímco jiné recepty vyžadují hodiny marinování, díky této fintě bude vaše maso připraveno k tepelné úpravě okamžitě. Přidáním tohoto kuchyňského zázraku do masa zvýšíte pH na jeho povrchu, čímž se ztíží nadměrná vazba bílkovin, a surovina tak zůstane po uvaření krásně vláčná a vlhká. O kterou ingredienci se jedná, zjistíte v článku níže.

Recepty na karbanátky

Silné nebo tenčí, větší nebo menší, s našimi recepty vždy získáte dokonalé karbanátky, které jsou šťavnaté a hotové za méně než hodinu. Pokud chcete, aby byly šťavnaté a křehké, zkuste do nich přimíchat trochu vody. Přidáním vajíčka zase lépe spojíte masovou směs dohromady a dodáte jí bohatší chuť.

Recepty na kuličky z mletého masa

Masové kuličky by měly být měkké, bez náznaku tvrdosti. Měly by také být dost velké na to, aby se na ně musel použít příbor, ale dost malé, aby se jich na talíř vešlo víc. Následující recepty jsou jednoduché a jsou obohaceny o zajímavé postupy přípravy, které byste měli rozhodně zkusit.

Recepty na sekanou

Pokud se vám v minulosti podařilo připravit suchou sekanou nebo pokrm bez chuti, je načase, abyste zkusili postupy, které zajistí, že bude výsledek vaření křehký, chutný a šťavnatý. Tradičnější i méně tradiční recepty jsou plné chutí a zajímavých ingrediencí, které vám pomohou vytvořit z mletého masa vždy jinou sekanou, kterou si všichni, kterým ji nabídnete, okamžitě zamilují.

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

Zdroje: Autorský článek

Co nejraději připravujete z mletého masa?