2 party recepty z listového těsta

ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

2 party recepty z listového těsta - postup přípravy

Z listového těsta lze udělat skvělé a velmi chutné kapsičky s různými náplněmi. V prvním případě lze využít šunku a sýr, v druhém případě můžete zkusit mleté maso.
1. KROK

Kapsička se šunkou, sýrem a cibulkouPlát listového těsta rozpulte, jednu půlku namažte rozpuštěným máslem a položte na něj druhou půlku. Namažte ji máslem, rozpulte a zase položte na sebe máslem dovnitř. Poté těsto rozválejte válečkem a pomažte máslem, rozpulte, dejte máslem na sebe a rozválejte. Namažte ho máslem a srolujte máslem dovnitř. Z ruličky nakrájejte plátky.

Rozkrájejte šunku na velmi malé kostičky. Tvrdý sýr nastrouhejte na jemném struhadle a dejte ho do mísy. Přidejte k němu šunku a najemno nakrájenou cibuli. Dodejte do mísy majonézu, sůl, pepř a sladkou papriku a pečlivě zamíchejte.

Dejte trochu směsi do středu každého ukrojeného plátku, ten přepulte a okraje spojte, aby se vytvořila uzavřená kapsa. Tu pak dejte na plech vyložený pečicím papírem. Kapsy pečte v troubě předehřáté na 180 °C cca 25 minut.

2. KROK

Kapsička s mletým masemPlát listového těsta rozdělte na 3 díly. Jeden potřete rozpuštěným máslem, dejte na něj druhý a potřete ho máslem. Na ten opět dejte třetí díl a rovněž ho potřete. Pak vše stočte do ruličky a dejte ji na 40 minut do mrazáku. Nakrájejte ji na plátky, z nichž každý vyválejte na placičku a udělejte z ní jakousi mističku. Do ní dejte kostičku sýru.

Na pánvi rozpalte olej, cibuli nakrájejte na kostičky a dejte ji smažit. Přidejte nakrájenou červenou, zelenou a oranžovou papriku. Osolte, přidejte mleté vepřové maso a několik minut dohromady smažte.

Do každé mističky z těsta dejte lžíci masové směsi. Mističky pak přepulte a okraje spojte, aby vznikly kapsičky. Ty dejte na plech vyložený pečicím papírem a pomažte je rozšlehaným žloutkem. Pečte v troubě předehřáté na 190 °C po dobu 15 minut.

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 174 hlasů
Nahlásit chybu
135 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt