Pizza tyčinky z listového těsta

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pizza tyčinky z listového těsta - postup přípravy

Tyto pizza tyčinky nejen dobře vypadají, ale ještě lépe chutnají, a to za ně skoro nic neutratíte. Jejich příprava je navíc velmi rychlá, tudíž ušetříte jak peníze, tak i čas.
1. KROK

Rozložte první plát listového těsta a rovnoměrně ho potřete rajčatovým protlakem, poté protlak posypejte oreganem. Tvrdý sýr nastrouhejte nahrubo a nasypejte ho na listové těsto. Petrželku nasekejte nadrobno a nasypejte jí na sýr. Přikryjte směs druhým těstem a k tomu prvnímu ho přitlačte.

2. KROK

Rozkrojte těsto podélně na dvě poloviny a ty poté svisle nakrájejte na proužky (viz video). Každý vzniklý proužek těsta pomažte rozpuštěným máslem. Nyní vezměte jeden proužek a přitiskněte ho namazanou stranou na druhý proužek, pomozte si špejlí. Spojené je v rukou natáhněte a zatočte do spirálky, postup opakujte se všemi zbývajícími dvojicemi proužků.

3. KROK

Hotové tyčinky pokládejte na plech vyložený pečicím papírem. Do menší mističky rozklepněte jedno vejce a mírně ho rozšlehejte vidličkou, poté jím každou tyčinku potřete. Dejte plech do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte po dobu 25 minut. Po vytažení můžete tyčinky podávat třeba s kečupem, dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 214 hlasů
Nahlásit chybu
95 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty