Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Dva rychlé jablečné koláče

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Dva rychlé jablečné koláče - postup přípravy

Pokud máte chuť na jablečný kolář, lze ho připravit během několika minut. Těsto v obou případech připravíte velmi snadno, stačí pak jenom jablka oloupat a nakrájet.

Ingredience pro:
1 porce

Máslový jablečný koláč

Jablečný koláč se zakysanou smetanou

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Máslový jablečný koláč

Do mísy dejte vejce, přisypejte cukr a vyšlehejte do pěny. Pak přilijte vanilkovou esenci a rozpuštěné máslo a opět promixujte. Nakonec přidejte hladkou mouku, prášek do pečiva a vyšlehejte hladké těsto.

Oloupejte jablka, rozkrojte je na čtvrtiny a zbavte je jádřince. Nakonec je nakrájejte na asi 2 milimetry silné plátky. Ty dejte do těsta a promíchejte. Těsto přendejte na plech o rozměrech 30×25 centimetrů vyložený pečicím papírem a dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C na cca 30 minut. Před servírováním koláč posypejte moučkovým cukrem.

2. KROK

Jablečný koláč se zakysanou smetanou

Do mísy dejte vejce, přisypejte cukr a vyšlehejte do pěny. Pak přilijte rozpuštěné máslo a opět promixujte, poté dodejte zakysanou smetanu a vše prošlehejte. Nakonec přidejte hladkou mouku, prášek do pečiva a vanilkový cukr a vyšlehejte hladké těsto.

Oloupejte jablka, rozkrojte je na čtvrtiny a zbavte je jádřince. Nakonec je nakrájejte na asi 2 milimetry silné plátky. Ty dejte do těsta a promíchejte. Těsto přendejte na plech o rozměrech 24×24 centimetrů vyložený pečicím papírem a dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C na 20 minut. Před servírováním koláč posypejte moučkovým cukrem.

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů