Dva rychlé jablečné koláče

ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Dva rychlé jablečné koláče - postup přípravy

Pokud máte chuť na jablečný kolář, lze ho připravit během několika minut. Těsto v obou případech připravíte velmi snadno, stačí pak jenom jablka oloupat a nakrájet.
1. KROK

Máslový jablečný koláčDo mísy dejte vejce, přisypejte cukr a vyšlehejte do pěny. Pak přilijte vanilkovou esenci a rozpuštěné máslo a opět promixujte. Nakonec přidejte hladkou mouku, prášek do pečiva a vyšlehejte hladké těsto.

Oloupejte jablka, rozkrojte je na čtvrtiny a zbavte je jádřince. Nakonec je nakrájejte na asi 2 milimetry silné plátky. Ty dejte do těsta a promíchejte. Těsto přendejte na plech o rozměrech 30x25 centimetrů vyložený pečicím papírem a dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C na cca 30 minut. Před servírováním koláč posypejte moučkovým cukrem.

2. KROK

Jablečný koláč se zakysanou smetanouDo mísy dejte vejce, přisypejte cukr a vyšlehejte do pěny. Pak přilijte rozpuštěné máslo a opět promixujte, poté dodejte zakysanou smetanu a vše prošlehejte. Nakonec přidejte hladkou mouku, prášek do pečiva a vanilkový cukr a vyšlehejte hladké těsto.

Oloupejte jablka, rozkrojte je na čtvrtiny a zbavte je jádřince. Nakonec je nakrájejte na asi 2 milimetry silné plátky. Ty dejte do těsta a promíchejte. Těsto přendejte na plech o rozměrech 24x24 centimetrů vyložený pečicím papírem a dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C na 20 minut. Před servírováním koláč posypejte moučkovým cukrem.

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 280 hlasů
Nahlásit chybu
75 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt