Krokety z bramborové kaše

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Krokety z bramborové kaše - postup přípravy

Zbylo vám po obědě nebo večeři hodně bramborové kaše? Nechcete zbytek vyhazovat, ale zároveň nevíte, co s ním? Zkuste si z ní připravit lahodné krokety. Jsou křupavé a díky roztavenému sýru budou ihned pryč. Efektivně tak spotřebujete zbytky a zároveň si vychutnáte jedinečný pokrm, který ocení především vaše děti.

Postup je velice jednoduchý a výsledek vynikající. Dejte do mísy kaši, slaninu, nastrouhaný sýr, sůl, pepř a případně zeleninu a vše důkladně promíchejte.
Vezměte plech a vyložte ho pečicím papírem. Rovnoměrně rozprostřete směs s bramborovou kaší, uhlaďte lžící a přikryjte další vrstvou papíru na pečení. Zarovnejte a dejte alespoň na půl hodiny do lednice.

Poté si připravte kulaté vykrajovátko. Použít můžete i obyčejnou sklenici nebo cokoli jiného, co dokáže vyříznout kulatý tvar do kaše, a vyřízněte kulaté krokety. Počítejte s tím, že ve výsledku bude pokrm vypadat jako smažené hokejové puky.

Nyní kolečka obalte v trojobalu, jako kdybyste dělali klasický řízek nebo smažený sýr.

A v posledním kroku je usmažte na rostlinném oleji dozlatova.

A je to. Máte skvělý a nový způsob, jak spotřebovat zbytky bramborové kaše a připravit z nich vynikající pochoutku, kterou si zamiluje každé dítě!

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 197 hlasů
Nahlásit chybu
111 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt