Kuřecí závitky se sýrem pečené na bramborách

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
45 minut
NÁROČNOST
Snadná

Kuřecí závitky se sýrem pečené na bramborách - postup přípravy

Skvělým nápadem na oběd nebo večeři jsou kořeněné závitky z kuřecích prsou plněné a sypané sýrem. V troubě je upečete přímo s bramborami jako přílohou.
1. KROK

Větší kuřecí řízky rozřízněte podélně na půl, aby byly tenčí, a pak je naklepejte. Připravte si směs ze soli, černého pepře, italských bylinek a sladké papriky a plátky masa jí okořeňte. Do mixovací nádoby dejte rostlinný olej, vejce, ocet, hořčici a česnek a za pomoci tyčového mixéru vyšlehejte majonézu.

Poznámka: Majonézu můžete použít i kupovanou, domácí je však chutnější.

2. KROK

Nasekejte najemno petrželku a 2 stroužky česneku a smíchejte vše dohromady. Pak si nastrouhejte sýr a rozdělte ho na půl. Jednu polovinu smíchejte s petrželkou a česnekem. Majonézovou směsí potřete jednu stranu plátků, asi polovinu směsi si nechte. Posypejte maso směsí sýru s petrželkou a česnekem a srolujte do závitků.

3. KROK

Nakrájejte brambory na plátky maximálně půl centimetru silné. V míse je smíchejte se solí, pepřem, sladkou paprikou a rostlinným olejem. Dobře promíchejte, aby se brambory důkladně obalily kořením a olejem.

4. KROK

Zapékací formu vymažte trochou oleje. Na dno rozložte brambory a na ně položte závitky. Jejich vršek potřete zbytkem majonézové směsi. Vložte formu do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte 40 minut. Pak posypejte závitky druhou polovinou sýra a vraťte na 5 minut do trouby. Závitky servírujte s bramborem.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 188 hlasů
Nahlásit chybu
140 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt