Nejlepší sýrové párty krekry

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
50 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nejlepší sýrové párty krekry - postup přípravy

Chystáte občerstvení na party, anebo jen přemýšlíte, co dobrého byste si dali večer k televizi u pěkného filmu? Ať tak či tak, anebo vás prostě a jednoduše honí mlsná, zkuste si dopřát domácí sýrové krekry, které strčí do kapsy i ty nejdražší z obchodu. Jejich výroba vás bude stát minimum peněz, času a úsilí a výsledek bude nad očekávání. Vaši hosté budou nadšení, vy budete také nadšení a příště budete vyrábět z dvojité nebo rovnou trojité dávky. Tuhle dobrotu si prostě nemůžete nechat ujít.

Alespoň půl hodiny před započetím přípravy krekrů si vyndejte máslo z lednice, aby v teple povolilo a změklo a dalo se s ním dobře pracovat. Zároveň vyklepněte vajíčko, oddělte bílek a žloutek, bílek si schovejte stranou na příští využití a žloutek rovněž nechte zteplat při pokojové teplotě. Nakonec ještě na jemném struhadle nastrouhejte zvolený sýr.
Do hluboké mísy nasypejte hladkou mouku. Můžete ji prosít přes síto, není to ale bezpodmínečně nutné. Pakliže máte alergii na lepek, můžete namísto pšeničné mouky použít kukuřičnou mouku. I z té tato dobrota chutná skvěle.

K mouce do mísy přidejte najemno strouhaný sýr, vaječný žloutek, změklé máslo a trochu soli a vše zpracujte do hladkého a jednolitého těsta. Zformujte z něho kouli, zabalte ji do přilnavé potravinářské fólie nebo do igelitového sáčku a uložte na půl hodiny do lednice.

Odleželé těsto rozdělte na několik částí, přičemž z každé z nich vyválejte tenkou kulatou či oválnou placku o síle asi 2 milimetry a rozkrájejte ji na 8 trojúhelníčků. Pomocí brčka (případně více brček různých velikostí) vykrájejte v trojúhelníčcích dírky.

Plech na pečení vyložte pečicím papírem a rozložte na něj hotové trojúhelníkové krekry. Vložte plech do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte je asi 10 minut.

Poznámka: Namísto strouhaného sýra můžete použít tvaroh nebo tavený sýr. Recept můžete také různě obměnit a ozvláštnit ho různými druhy koření, sušené zeleniny a dalších přísad.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 339 hlasů
Nahlásit chybu
116 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt