Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený mléčný dezert s čokoládovou polevou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Nepečený mléčný dezert s čokoládovou polevou - postup přípravy

Nemáte příliš v oblibě zdlouhavé pečení piškotů, koláčů a buchet? Pak připravte velmi jemný mléčný dezert z kondenzovaného mléka, který zachutná celé vaší rodině. Recept zvládne i úplný začátečník, přesvědčte se.

Ingredience pro:
8 porcí

Základ

Poleva

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si do velkého hrnce se silnějším dnem a nepřilnavým povrchem vlijete obě konzervy kondenzovaného mléka. Pak vše zahřívejte na mírném až středním plamenu.
Po chvíli přidejte i sušené mléko, vyšlehané vaječné žloutky, smetanu ke šlehání, vanilkovou esenci, změklé máslo a plnotučné mléko. Všechny suroviny pečlivě promíchejte a propojte zahříváním. Hmota by nakonec měla částečně zhoustnout. V tento moment ji odstavte z plotny.

Vrstvení krémové směsi do formy, tuhnutí zákusku a jeho dokončování

Nyní si k ruce vezměte formu na bábovku a vymažte ji trochou másla nebo oleje. Poté do ní vlijte mléčný krém a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Dále dezert umístěte do lednice přes noc, aby řádně ztuhnul.

Následující den z formy zákusek vyklopte, přelijte čokoládovou polevou z hořké nebo mléčné čokolády a smetany, posypte oříšky či čokoládovými vločkami a nechte zatuhnout opět v chladu alespoň hodinu.

Servírování nepečeného mléčného dezertu

Ztuhlý dezert z kondenzovaného mléka vyjměte z lednice, pokrájejte na stejně silné plátky a podávejte například s kávou, kakaem, nebo čajem. Hodit se bude k dezertu i čerstvé ovoce. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů