Placky z bramborové kaše

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Placky z bramborové kaše - postup přípravy

Bramborovou kaši známe jako finální verzi přípravy brambor. Tedy jako známou přílohu, která se dá podávat k mnoha pokrmům. My si však ukážeme ještě jedno velmi netradiční a zajímavé využití.
1. KROK

Začnete cibulovým základem. Klasickou bílou cibuli nejprve oloupejte a potom ji nakrájejte na větší kousky. Na pánvi rozehřejte trochu oleje a cibuli na ní nasypte. Začtete ji nejprve prudce restovat, potom můžete zmírnit plamen. Opékejte cibuli do doby, než změkne a lehce zesklovatí, ale zároveň dbejte na to, aby nebyla příliš černá a tedy hořká. To by mohlo celý pokrm znehodnotit.

2. KROK

Brambory oloupejte, vložte do osolené vody, přiveďte k varu a vařte několik desítek minut do změknutí. Potom je klasicky přeceďte, přidejte trochu másla a za přilévání horkého mléka vytvořte bramborovou kaši. Té je potřeba 600 g a měla by mít konzistenci spíše tužší a mazlavou. Proto mléka použijte spíše méně a dbejte na to, že čím více se bude kaše lepit, tím lépe budou jednotlivé placky držet.

3. KROK

Do bramborové kaše přidejte všechny ingredience. Vejce, dále také prolisovaný česnek i orestovanou cibuli. Také do kaše nasypte nasekaný kopr. Ten lze v případě potřeby nahradit jakoukoliv jinou čerstvou, ale i sušenou bylinkou. Základ placek, tedy kaši se všemi ingrediencemi důkladně zamíchejte v jednotnou, pevnou hmotu. Dále přisypte také mouku, která vám pomůže s dosažením tuhé konzistence.

4. KROK

Na plech položte pečicí papír a ten lehce pomažte rostlinným olejem. Lžící přenášejte těsto na plech a tvořte menší placky. Ty můžete v tuto chvíli v případě zájmu ještě dochutit libovolným kořením, dle vaší chuti. Když je vše, jak má být, vložte placky do trouby rozehřáté na teplotu 200 stupňů. Při té pečte asi 20 minut, dokud špičky a okraje placek nezačnou hnědnout. V tu chvíli vyndejte, posypte je čerstvými bylinkami a můžete servírovat. Jako přílohu, ale i jako samostatné jídlo, třeba s česnekovým nebo bylinkovým dipem.

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 1409 hlasů
Nahlásit chybu
64 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt