Rychlý a snadný podmáslový dort s karamelizovanými banány

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
45 minut
NÁROČNOST
Snadná

Rychlý a snadný podmáslový dort s karamelizovanými banány - postup přípravy

Banány jsou zvláštní druh ovoce. Jsou měkké, vláčné, voňavé a když se zahřejí a ztmavnou, jsou neskutečně sladké. V kombinaci s cukrovým karamelem se pak jejich chuť ještě umocní a výsledkem je nebesky podmanivá chuť. Užijte si ji třeba na báječně vláčném podmáslovém dortu, který je snadný a rychlý na přípravu, ale jeho chuť už lepší zkrátka být nemůže!
1. KROK

Ze dvou banánů odřízněte špičky, ostrým nožem je podélně rozpulte a každou polovinu pak vyloupněte ze slupky (pokud byste je chtěli krájet už oloupané, budou se přitom lámat a nepůjde to tak snadno). Připravte si litinovou pánev o průměru 20 centimetrů bez plastových úchytů, která se hodí i pro pečení v troubě.

2. KROK

Na kamnech pánev zahřejte a rozpusťte na ní jednu polévkovou lžíci másla, které rozprostřete po celém povrchu. Na pánev vsypte hnědý cukr a vařte, dokud se nerozpustí, přičemž ho čas od času promíchejte. Na cukrovou taveninu vyskládejte banány tak, aby se co nejlépe vešly do jedné pánve a na mírném ohni pokračujte v opékání.

3. KROK

Do hluboké misky vyklepněte jedno vajíčko, přidejte jednu čajovou lžičku vanilkového extraktu a přisypejte krystalový cukr (nejlépe třtinový, který má specifickou lehce karamelovou příchuť). Metličkou směs důkladně prošlehejte, dokud nezískáte nadýchanou pěnivou a bělavou směs. Pak přilijte půl hrnku podmáslí a třetinu hrnku oleje a znovu vše důkladně promíchejte.

4. KROK

Přes jemné sítko pak prosejte hladkou mouku do zvláštní misky spolu s jednou čajovou lžičkou prášku do pečiva a obě přísady dobře promíchejte. V několika krocích je pak zapracujte do vaječné hmoty, abyste získali husté těsto. Tímto těstem pak přelijte zkaramelizované banány v pánvi, uhlaďte ho po celé jejich ploše a celou pánev vložte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte dort okolo 35 minut. Zda je náležitě propečené, zkontrolujte zapíchnutou špejlí. Hotový dort vyklopte na talíř, nakrájejte na porce a podávejte. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 898 hlasů
Nahlásit chybu
107 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt