Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rychlý těstovinový oběd jen ze 3 ingrediencí

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Rychlý těstovinový oběd jen ze 3 ingrediencí - postup přípravy

Hlavní chod jen ze tří ingrediencí – to zní jako splněný sen všech unavených matek, ale také každého, kdo vařením nechce trávit zbytečný čas. Může to být jednoduchý oběd nebo večeře, která vás zasytí a bude vám chutnat. Nechte se příjemně překvapit tímto receptem z těstovin.

Ingredience pro:
2 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Do hluboké pánve nalijte mléko a přiveďte jej opatrně k varu. Dejte si pozor, aby se mléko nepřipálilo nebo nevybublalo. Do mléka poté nasypte těstoviny a vařte dle návodu, tedy ideálně asi 10–15 minut. Mezitím směs osolte a ochuťte dalším kořením dle chuti. Výbornou chuť dodá zejména paprika, pro milovníky ostřejšího jídla je možné přidat i pepř nebo chilli, případně směs dochutit bylinkami, jako je bazalka nebo provensálské koření.

2. KROK

Než se těstoviny uvaří, nastrouhejte si na hrubém struhadle všechen sýr. Jakmile jsou těstoviny hotové, přidejte ke směsi také sýr a dobře promíchejte. Je důležité, aby směs už v té době nestála na plotně, protože sýr má tendenci se snadno připalovat. To však nechceme – je důležité jen to, aby se pořádně rozpustil.

3. KROK

A máte hotovo! Jak dlouho to zabralo? Možná tak dvacet minut celkově. To je skutečně rychlé jídlo, které si zvládnete připravit kdykoliv a kdekoliv. Výhodou navíc je, že potřebujete skutečně jen základní suroviny, které najdete pravděpodobně doma v lednici, aniž byste museli na nákup. Je to tedy také skvělý recept na dny, kdy jednoduše nemáte čas nebo sílu vydat se do supermarketu.

4. KROK

Pokrm můžete pokaždé ozvláštnit něčím novým. Přidejte jiný druh sýra nebo jiné bylinky a zase to bude chutnat trochu jinak. Je pravdou, že nejde o nějakou světovou gastronomii, ale na klasické denní jídlo to bohatě stačí.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů