Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sekaná s vejci

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Sekaná s vejci - postup přípravy

Mleté maso má mnoho způsobů využití. Jedním z takových je i příprava sekané. Společně se podíváme na jednu netradiční verzi, která je zajímavá tím, že se maso nebude balit do klasické šišky. A také zde bude jedna ingredience navíc, v podobě vajec. O klasické „pštrosí vejce“ se však jednat nebude.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Připravte a ochuťte mleté maso

Jako první se začíná masem. Pokud ho máte vcelku, je třeba ho nejprve namlít. Pokud již umleté je, můžete ho začít ochucovat solí a pepřem. Dále k němu přidejte také jedno syrové vejce a začněte maso propracovávat. Mělo by uvolnit bílkovinu, díky čemuž se začne lépe pojit a držet potřebný tvar.
Maso dejte do pekáče

Když je maso ochucené a má správnou konzistenci, rozprostřete ho do pekáče tak, aby pokrývalo celé dno, aby bylo všude stejně vysoké a aby bylo pokud možno nahoře uhlazené. Pečicí papír v pekáči není třeba, jelikož díky tuku připalování nehrozí.

Na maso položte další ingredience

Když je maso připraveno, můžete na něho přidávat další ingredience. Jako první to budou vařená vejce, která rozpůlíte napůl a daným řezem je položíte na maso. Potom využijte také zakysanou smetanu, kterou po celé ploše masa lehce potřete. Poslední ingrediencí bude strouhaný sýr, který na připravený obsah pekáče rovnoměrně nasypte.

Plech dejte do trouby

Troubu rozehřejte na teplotu 180 stupňů Celsia. Když jí dosáhne, můžete do jejího středu vložit váš plech s připraveným masem a dalšími ingrediencemi. Doba pečení se pohybuje v rozmezí 30 – 45 minut. Během této doby by mělo být mleté maso dostatečně tepelně opracované, sýr by se měl dostatečně rozpustit a měl by mít také správnou barvu. Po upečení vyndejte a naporcujte tak, aby každý kousek obsahoval právě onu polovinu vajíčka.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů