Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smažené kuřecí řízečky à la KFC

2,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Smažené kuřecí řízečky à la KFC - postup přípravy

Šťavnaté maso v křupavé strouhance je snem každého milovníka kuřecího masa. Obvykle pro smažené kuře zamíříme do KFC, ale můžete si ho snadno připravit i doma. Potřebujete k tomu jen spolehlivý recept.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Do hluboké mísy rozklepněte jedno vejce. Přilijte k němu mléko a lžičku hořčice. Díky hořčici bude kuřecí maso nádherně měkké a křehké. Metličkou vše vyšlehejte, dokud nezískáte dokonale hladkou směs. Poté přidejte mouku, kukuřičný škrob, mletý černý pepř, zázvor, česnek, sůl, kari a sladkou papriku. Metličkou vše znovu promíchejte, dokud nezískáte hladké těsto.

2. KROK

Můžete přidávat mléko podle potřeby. Musíte získat jednoznačně naprosto hladké, tekuté a husté těsto. Můžete provést i test lžičky. Omáčka se na lžíci musí udržet, a když přejedete po zadní straně prstem, musí tam zůstat čistá čára. Jakmile budete mít omáčku hotovou, ponořte do ní veškeré kuřecí maso, které chcete připravit.

3. KROK

Maso musí být omyté a očištěné. Zakryjte potravinářskou fólií a nechte odpočívat 3 hodiny. Do další hluboké mísy si připravte ochucenou mouku. Vložte 400 gramů mouky, oregano, česnek, zázvor, mletý černý pepř podle chuti a vše důkladně promíchejte. Stejně jako maso, i mouka se potřebuje ochutit. Proto ji nechte odpočívat stejně dlouho jako maso.

4. KROK

Nakonec maso obalené v těstíčku vložte do mouky, zpět do těsta a znovu do mouky. Poté bude připravené ke smažení. Na smažení si připravte hlubokou pánev a nalijte do ní velké množství oleje, aby bylo maso zcela ponořené. Rozpalte olej a smažte kuřecí řízečky, dokud nebudou hotové. Poté je nechte okapat na papírových ubrouscích. Přílohu zvolte podle svých preferencí a nezapomeňte na zeleninu!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů