Smetanová houbová omáčka

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
45 minut
NÁROČNOST
Snadná

Smetanová houbová omáčka - postup přípravy

Byli jste úspěšní při houbaření a teď se vám doma skví plný košík hub a vy přemýšlíte, co s ním? Pak vám poradíme skvělý recept na lahodnou smetanovou omáčku s houbami, která je velmi jednoduchá na přípravu, ale zato je moc chutná a hodí se prakticky ke všem myslitelným přílohám. Napadlo vás někdy zkusit k houbové omáčce třeba klasické italské gnocchi? Nechte se inspirovat a rozšiřte svůj sortiment houbových jídel o tuhle báječnou dobrotu.

Čerstvé houby po přinesení domů z lesa nejprve důkladně očistěte od jehličí a zbytků hlíny, případně odkrojte zbytky podhoubí a nakrájejte je na menší kostky nebo lépe na plátky, aby v omáčce krásně vynikly tvary hříbků. Ty jsou na tom přece nejkrásnější!
Vezměte jednu větší cibuli (případně dvě malé nebo jednu a půl středních), oloupejte slupku, překrojte ji na poloviny a každou z nich pak nasekejte na jemné kostičky.

Na kamna si položte větší hrnec a rozpusťte v něm dvě nebo tři lžíce másla, které případně můžete doplnit trochou rostlinného oleje. Když je tuk horký, nasypejte na něj nasekanou cibulku a nechte ji zesklovatět.

Očištěné a naplátkované houby přidejte k cibulce a zprudka je ze všech stran orestujte. Promíchejte je s cibulkou, přidejte poměrně velké množství soli a přidejte asi půl lžičky drceného kmínu. Opékejte celkem asi 10 minut a pak přilijte smetanu na vaření. Oheň ztlumte na mírnou úroveň, aby se vám smetana nepřipalovala, a přiveďte smetanu k varu. Pokud chcete omáčku hustší, připravte si vedle v pánvi jíšku z trochy másla a hladké mouky a nechte ji opéct na středně tmavou barvu.

Nakonec omáčku ochutnejte a případně dochuťte mletým černým pepřem (ve smetanové omáčce chutná fantasticky!), popřípadě ještě dosolte, pokud je to nutné. Odstavte z kamen a podávejte s houskovým knedlíkem nebo jinou oblíbenou přílohou.

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 820 hlasů
Nahlásit chybu
56 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt