Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Velmi jednoduchý a lahodný bramborový koláč se sýrem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Velmi jednoduchý a lahodný bramborový koláč se sýrem - postup přípravy

Slané koláče jsou v posledních letech velmi oblíbené a jsou dobrou zprávou pro všechny, kdo si nepotrpí na sladké, ale rádi by si dali koláč. Tento koláč s bramborami a sýrem snadno připravíte a je tak dobrý, že ho sníte během chvilky. Vřele doporučujeme!

Ingredience pro:
10 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Připravte si hlubokou mísu, ve které uhnětete měkké a homogenní těsto. Smíchejte mouku, sůl, mléko a měkké máslo o pokojové teplotě. Mísu zakryjte kuchyňskou utěrkou a nechte ho takto připravené v lednici, dokud nebudete mít hotovou náplň.

2. KROK

Na náplň si musíte v první řadě uvařit brambory. Poté je v hrnci nebo pekáči rozmačkejte na kaši, přidejte majonézu a promíchejte. Tvrdý sýr nastrouhejte na hrubém struhadle a vložte jej do samostatné misky. Nyní musíte těsto rozválet, naplnit a poté usmažit. Není to vůbec složité a zabere to jen pár minut. Díky tomu je pokrm vhodný jako rychlá večeře.

3. KROK

Na stole zasypaném moukou rozválejte kouli těsta na kulatý plát. Doprostřed přidejte polovinu nastrouhaného sýra. Na tuto vrstvu dejte bramborovou kaši a zakryjte druhou polovinou nastrouhaného sýra. Okraje těsta spojte uprostřed a pevně je uzavřete. Koláč otočte a rozválejte lehce válečkem, dokud nezískáte stejnou velikost jako vaše pánev.

4. KROK

Pánev rozehřejte s malým množstvím rostlinného oleje a na středním ohni smažte koláč z obou stran, dokud nebude nádherně zlatý a křupavý. Vyndejte koláč z pánve a položte jej na talíř. Nakrájejte ho na kousky a podávejte ještě horké, dokud sýr nebude až příliš roztečený. Tento recept rozhodně vyzkoušejte. Je jednoduchý, rychlý a vychutná si ho celá rodina, protože děti milují roztékající se sýr. Navíc je pokrm úžasně sytý, takže z něj bude skvělá svačina i večeře.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů