Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vepřové závitky plněné houbovou směsí s pečenými brambory

Vepřové závitky plněné houbovou směsí s pečenými brambory - postup přípravy

Lahodné vepřové závitky, jako jsou tyto, jen tak někde neseženete. Naštěstí máte nyní možnost si je sami upéct. Lahodná příloha v podobě pečených brambor je pouze bonusem. Minimum špinavého nádobí zaručeno.

Ingredience pro:
1 porce

Pečené brambory

Vepřové závitky

Marináda

Na ozdobu

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Vepřové maso omyjte a nakrájejte na šest až osm tlustých plátků. Zakryjte je potravinářskou fólií a naklepejte je. Cibuli nakrájejte nadrobno, totéž proveďte se žampiony. Na pánvi rozpalte trochu oleje, dejte na ni smažit cibuli a po chvilce přidejte i žampiony.

2. KROK

Poté dodejte prolisovaný česnek. Snižte plamen na minimum a vrhněte se na přípravu brambor. Oloupejte je, omyjte a nakrájejte na menší kusy. Dejte je do mísy, okořeňte je a zalijte olejem. Důkladně je promíchejte a přendejte do zapékací mísy na dno.

3. KROK

Hotovu žampionovou směs dejte do mísy. Každý plátek vepřového masa osolte a opepřete z obou stran. Naplňte jej dvěma lžícemi žampionů s cibulkou a srolujte. Závitky naskládejte těsně vedle sebe a z obou krajů je propíchněte špejlí, aby držely u sebe.

4. KROK

Takto připravené je dejte do zapékací mísy na brambory. Vložte formu do trouby předehřáté na 180 stupňů péct na 30 minut. Do menší misky dejte papriku s olejem a promíchejte. Po uplynutí dané doby je následně touto marinádou potřete a nechejte je dopéct na dalších 10 minut. Kopr nasekejte nadrobno. Po dopečení brambory se závitky servírujte posypané koprem. Dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů