Vepřové závitky z krkovice se slaninou a trampským cigárem

i Zdroj fotografie: Martina Recmanová
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vepřové závitky z krkovice se slaninou a trampským cigárem - postup přípravy

Nemusíte kupovat žádné speciální ani drahé suroviny, stačí to, co dům a lednice dá, a vykouzlíte chutné a luxusní jídlo v podobě vepřového závitku, třeba podle receptu od paní Martiny Recmanové.
1. KROK

Vepřovou krkovičku nakrájejte na plátky, které rozklepejte a po obou stranách osolte a opepřete. Z jedné strany natřete plátky kremžskou hořčicí, poklaďte kouskem anglické slaniny, trampského cigára a hranolkem z nakládané okurky a vše zabalte do pevného závitku, který zajistěte nití, párátky nebo jiným způsobem, aby se nerozbalovaly.

2. KROK

Každý závitek obalte v hladké mouce a v hrnci na troše rozpáleného rostlinného oleje ho nechte zatáhnout. Poté maso opět vyjměte. Nasekejte očištěnou cibuli najemno a nechte ji osmahnout ve výpeku z masa dorůžova. Pak vraťte závitky na cibuli, podlijte je vodou a duste, dokud maso úplně nezměkne.

3. KROK

Šťávu z podušeného masa zahustěte trochou hladké mouky, nechte provařit a propasírujte přes sítko, abyste ji zbavili větších kousků. Závitky podávejte přelité omáčkou spolu s kopečkem uvařené jasmínové rýže.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (78%) 110 hlasů
Nahlásit chybu
137 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt