Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Citronová limonáda se zázvorem

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Citronová limonáda se zázvorem - postup přípravy

Udělejte pro své tělo něco navíc a připravte si tuto osvěžující limonádu z citronu a zázvoru. Nespotřebujete při tom moc surovin a výsledek vás překvapí jak svou chutí, tak hlavně zdravotními benefity pro vaše tělo.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Do větší mísy dejte dva citrony, nasypejte k nim jedlou sodu a přilijte vodu. Citrony v roztoku promíchejte, čímž je důkladně očistíte a poté je jen osušte papírovými utěrkami. Nakrájejte je na poloviny a vymačkejte z nich šťávu. Poté je nakrájejte na drobnější kousky. Zázvor oloupejte a nakrájejte na kousky. Dejte citrony i zázvor do hrnce, přisypejte mletou skořici a zalijte je litrem vody.

2. KROK

Dejte hrnec na sporák a začněte směs ohřívat, po dosáhnutí bodu varu nápoj vařte 10 až 15 minut. Sceďte směs do větší nádoby a nechejte ji vychladnout. Po vychladnutí do ní přilijte citronovou šťávu a dodejte med, důkladně nápoj promíchejte. Nalijte ho do sklenice a můžete ho podávat. Pijte vždy hrnek tohoto nápoje každé ráno cca půl hodiny před jídlem. Nápoj vám pomůže s rychlejším hubnutím a zejména spalováním břišního tuku.

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů