Cuketové řízky v sýrovém těstíčku

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Cuketové řízky v sýrovém těstíčku - postup přípravy

Cuketové řízky jsou klasika, už jste je ale vyzkoušeli se sýrovým těstíčkem? Jsou stejně snadné jako ty klasické, vynikají ale mnohem plnější a zajímavější chutí.
1. KROK

Cukety omyjte, zbavte je konců a nakrájejte je na asi 2 až 3 mm silné plátky. Rozložte je vedle sebe v několika vrstvách na talíř, přičemž každou vrstvu rovnoměrně posypejte solí. Takto nechte cuketové plátky 15 minut stát, aby pustily vodu.

2. KROK

Mezitím nastrouhejte sýr najemno, vyklepněte k němu tři vajíčka a přisypejte jemně nasekanou čerstvou či sušenou nať koriandru. Přidejte také sladkou mletou papriku, pepř a bazalku a vše vidličkou důkladně prošlehejte a promíchejte se sýrem do homogenní směsi. V průběhu šlehání přidejte také špetku soli.

3. KROK

Do jiného talíře nasypejte 100 gramů strouhanky a promíchejte ji se lžící hladké mouky. Každý vypocený plátek cukety nyní obalte nejprve ve směsi strouhanky a mouky a poté ve vaječném těstíčku se sýrem. Snažte se, aby sýr s vejcem každý plátek cukety úplně obalil.

4. KROK

Na sporáku rozehřejte pánev s asi 150 ml rostlinného oleje a vložte do něj obalené cukety smažit na středním ohni po obou stranách dozlatova.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 516 hlasů
Nahlásit chybu
129 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt