Guláš „Samuraj“ s pečeným bramborem - postup přípravy
Guláš Samuraj má leccos společného s proslulým katovým šlehem a neznalému oku by se mohly oba recepty jevit jako totéž, existují zde však drobné rozdíly, které jsou pro každý z těchto pokrmů typické. Vyzkoušejte pravý Samuraj podle youtuberky Janči z kanálu Vaření s Jančou.
Ingredience
Brambory oloupejte, nakrájejte je podélně na čtvrtky, promíchejte je se solí, kari kořením a kořením na brambory, zakapejte je olejem a vše rukama promíchejte tak, aby se všechny brambory obalily olejem a kořením. Poté je rozprostřete na plech pokrytý pečicím papírem a dejte je do trouby péct při teplotě 180 °C po dobu kolem 40 až 45 minut, aby na povrchu zezlátly a uvnitř změkly.
Vepřové maso očistěte a nakrájejte jej na kostky. Očištěnou cibuli nasekejte na malé kostičky, rajčata rozkrájejte na měsíčky a očištěné papriky na proužky. Maso posypejte asi 1 zarovnanou lžičkou soli, lžičkou kmínu, třemi lžičkami sladké papriky a půl lžičkou mletého černého pepře.
V hluboké pánvi nebo v hrnci osmahněte na troše oleje cibuli dozlatova. Přidejte maso s kořením a míchejte, dokud se koření nerozptýlí v celém objemu masa. Pánev přiklopte pokličkou a nechte maso zvolna 30 minut dusit. Podle potřeby jej můžete podlít trochou vody. Po půlhodině vyjměte bobkový list, přidejte k masu rajčata a papriky, promíchejte, vraťte zpátky pokličku a pokračujte v dušení dalších 20 minut.
Když je maso i zelenina měkké, zaprašte je jednou zarovnanou polévkovou lžící polohrubé mouky, dobře promíchejte a nechte směs pod pokličkou ještě 2 minuty povařit. Směs ochutnejte a podle chuti ještě dolaďte solí, pepřem nebo chilli.
Hotový samuraj servírujte spolu s opečenými brambory, ozdobené snítkou zelených bylinek a s čerstvým zeleninovým salátem.