Hrnkové palačinky

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Hrnkové palačinky - postup přípravy

Palačinky miluje snad každý. A vůbec nezáleží na tom, s jakou náplní je máte nejraději. Dát do nich můžete domácí marmeládu, skořicový nebo vanilkový cukr, med, čokoládu a dokonce i banány. Připravit si je přitom můžete kdykoli a mile tak překvapit svého partnera i děti vynikající snídaní. Příprava je rychlá a nepotřebujete k ní nic speciálního.

Smíchejte vejce se solí, cukrem a vanilkovým cukrem. Přilijte smetanu a mléko a znovu promíchejte. Mouku prosejte a postupně přisypte do hmoty, na závěr těsto dobře prošlehejte.
Nechte těsto po dobu 20 minut odstát nebo ho dejte na hodinu do lednice. Následně můžete začít tvořit samotné palačinky. Potřebovat k tomu budete jen velkou pánev a trochu tuku.

Vezměte dostatečně velkou pánev, ideálně určenou na palačinky. Zahřejte ji, pomažte rostlinným olejem a začněte s pečením palačinek.

Chcete-li trochu jinou náplň, rozpusťte kousek másla a osmažte na něm kousky banánů dozlatova. Palačinku namažte medem, rozložte kousky banánů a zatočte do trubičky nebo do tvaru obálky. V každém případě tato sladká snídaně mile překvapí celou vaši rodinu a možná se dočkáte i toho, že za vás potom děti s manželem umyjí nádobí.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 689 hlasů
Nahlásit chybu
96 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt