Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Instantní nudle s vejci, zeleninou a sýrem

3,6
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Instantní nudle s vejci, zeleninou a sýrem - postup přípravy

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, i z obyčejných instantních nudlí lze po přidání pár ingrediencí připravit výživné jídlo. Je snadné, rychlé a jednoduše ho připravíte na jedné pánvi.

Ingredience pro:
1 porce

Na nudle

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Nakrájejte červenou a zelenou papriku na menší kousky, cibuli najemno a klobásu na kostky. Dejte na pánev trochu oleje a nechte cibuli smažit. Po chvíli přidejte klobásu a papriky, zamíchejte a vše zarestujte. Poté přidejte rajský protlak, sůl a opět zarestujte.

2. KROK

Nudle nalámejte na menší kousky. Do pánve nalijte půl litru horké vody, a když začne vřít, vložte do ní nudle. Promíchejte je, přiklopte poklicí a na mírním plameni vařte, dokud nezměknou a tekutina se do nich nevpije.

3. KROK

Rozšlehejte si vejce a přidejte červené chilli a pepř, chilli můžete dát méně či ho zcela vynechat, pokud nemáte rádi pikantní. Nalijte vejce rovnoměrně na obsah pánve, ale již je nemíchejte, jen je zlehka stěrkou či vařečkou rozprostřete (viz video), aby vejce všude zatekla. Obsah pánve posypejte nakrájeným či nastrouhaným čedarem, přiklopte ho pokličkou a počkejte, až vejce ztuhnou a sýr se rozteče. Poté můžete podávat.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů