Jednoduché domácí pečené chlebové placky sypané sýrem a semínky

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
50 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Jednoduché domácí pečené chlebové placky sypané sýrem a semínky - postup přípravy

Pokud se vyžíváte v domácím pečivu, máme pro vás další recept do sbírky. Tentokrát jsou to pšeničné kynuté placky z jednoduchého těsta, které jsou sypané sýrem a semínky. Jsou velmi snadné i rychlé na přípravu, suroviny nestojí téměř nic a musíme uznat, že jsou vážně skvělé! Pokud vaše děti milují sýrové rohlíky ze supermarketu, pak tohle je jejich mnohem lepší domácí alternativa.
1. KROK

Do misky prosejte přes jemné sítko dva až dva a půl hrnku hladké mouky. Přidejte k ní dvě polévkové lžíce cukru, půl čajové lžičky soli a stejné množství sušeného droždí. Všechny suché přísady pak bez míchání zalijte hrnkem teplé vody. Všechny ingredience vařečkou velmi dobře promíchejte a když začnou držet pohromadě, pokračujte v hnětení ručně. Výsledkem by mělo být pevné, soudržné a nelepivé těsto. Přidejte k těstu dvě polévkové lžíce rostlinného oleje, a ještě trochu ho prohněťte. Zformujte z těsta kouli, zakryjte mísu přilnavou potravinářskou fólií a nechte ji stát 20 až 30 minut na teplém místě, aby těsto vykynulo.

2. KROK

Vykynuté těsto opatrně vyjměte z mísy na pracovní plochu a rozdělte ho na čtyři stejně velké části. Každou z nich zformujte do tvaru koule a odložte stranou. Povrch pracovní plochy zasypejte hladkou moukou, vezměte první těstovou kouli a válečkem ji rozválejte do kulaté placky o síle kolem půl centimetru. Placky rozmístěte na čistý a suchý plech na pečení, a ještě je prsty trochu vyrovnejte.

3. KROK

Do misky vyklepněte jedno vajíčko, rozšlehejte ho vidličkou a s pomocí silikonového štětce jím potřete povrch všech čtyř placek na plechu. Tvrdý sýr nastrouhejte na jemném struhadle a posypejte jím každou placku. Množství sýra necháme na vaší volbě a preferencích. Nakonec posypejte povrch sýra směsí různých semínek a máku.

4. KROK

Takto připravené placky vložte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte je 15 až 20 minut. Po dopečení je vyndejte z trouby, na plechu placky zakryjte čistou bavlněnou utěrkou, nechte je trochu vychladnout a podávejte. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 1062 hlasů
Nahlásit chybu
101 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt