Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jednoduché domácí pečené chlebové placky sypané sýrem a semínky

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 50 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Jednoduché domácí pečené chlebové placky sypané sýrem a semínky - postup přípravy

Pokud se vyžíváte v domácím pečivu, máme pro vás další recept do sbírky. Tentokrát jsou to pšeničné kynuté placky z jednoduchého těsta, které jsou sypané sýrem a semínky. Jsou velmi snadné i rychlé na přípravu, suroviny nestojí téměř nic a musíme uznat, že jsou vážně skvělé! Pokud vaše děti milují sýrové rohlíky ze supermarketu, pak tohle je jejich mnohem lepší domácí alternativa.

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Do misky prosejte přes jemné sítko dva až dva a půl hrnku hladké mouky. Přidejte k ní dvě polévkové lžíce cukru, půl čajové lžičky soli a stejné množství sušeného droždí. Všechny suché přísady pak bez míchání zalijte hrnkem teplé vody. Všechny ingredience vařečkou velmi dobře promíchejte a když začnou držet pohromadě, pokračujte v hnětení ručně. Výsledkem by mělo být pevné, soudržné a nelepivé těsto. Přidejte k těstu dvě polévkové lžíce rostlinného oleje, a ještě trochu ho prohněťte. Zformujte z těsta kouli, zakryjte mísu přilnavou potravinářskou fólií a nechte ji stát 20 až 30 minut na teplém místě, aby těsto vykynulo.

2. KROK

Vykynuté těsto opatrně vyjměte z mísy na pracovní plochu a rozdělte ho na čtyři stejně velké části. Každou z nich zformujte do tvaru koule a odložte stranou. Povrch pracovní plochy zasypejte hladkou moukou, vezměte první těstovou kouli a válečkem ji rozválejte do kulaté placky o síle kolem půl centimetru. Placky rozmístěte na čistý a suchý plech na pečení, a ještě je prsty trochu vyrovnejte.

3. KROK

Do misky vyklepněte jedno vajíčko, rozšlehejte ho vidličkou a s pomocí silikonového štětce jím potřete povrch všech čtyř placek na plechu. Tvrdý sýr nastrouhejte na jemném struhadle a posypejte jím každou placku. Množství sýra necháme na vaší volbě a preferencích. Nakonec posypejte povrch sýra směsí různých semínek a máku.

4. KROK

Takto připravené placky vložte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte je 15 až 20 minut. Po dopečení je vyndejte z trouby, na plechu placky zakryjte čistou bavlněnou utěrkou, nechte je trochu vychladnout a podávejte. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů