Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Koláče s pudinkem sypané cukrem

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 21 minut

Koláče s pudinkem sypané cukrem - postup přípravy

Pokud patříte k milovníkům koláčů, neměla byste přehlédnout tento recept. Koláče s pudinkem jsou vláčné díky náplni, která je lahodná a rozplývá se na jazyku.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Kvásek

Těsto

Krém

Na povrch

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

V míse smíchejte droždí s mlékem, trochou mouky a cukrem. Směs přikryjte potravinovou fólií a nechte 10–15 kynout. Poté kvásek vložte do mísy od robota a vmíchejte do něj mouku, změklé máslo a špetku soli. 

2. KROK

Mísu vložte do robota a hněťte těsto, dokud nebude hladké. Následně mísu přikryjte potravinovou fólií a těsto nechte kynout 30 minut na teplém místě. 

3. KROK

Zatím smíchejte v míse trochu mléka s vanilkovým pudinkem. Zbytek mléka zahřejte v hrnci, vsypte do něj cukr a přilijte do něj pudinkovou směs, kterou zahřívejte asi 1 minutu, do zhoustnutí.

Poznámka: Místo vanilkového pudinku v prášku můžete použít kukuřičný škrob.

4. KROK

Poté směs přelijte do misky, přikryjte ji potravinovou fólií a nechte ji vychladnout. 

Poznámka: Fólii položte na mísu tak, aby se těsně dotýkala povrchu pudinkové směsi. Díky tomu se na ní nevytvoří škraloup.

5. KROK

Vykynuté těsto rozdělte na 8 stejných částí, z kterých utvořte malé bochánky, které položte na plech vyložený pečicím papírem. Plech přikryjte potravinovou fólií a bochánky nechte kynout 20 minut na teplém místě.

6. KROK

Poté potřete dno sklenice trochou oleje a v každém bochánku udělejte důlek tak, jak můžete vidět na videu níže. Každý důlek naplňte pudinkovým krémem a okraje těsta potřete rozšlehaným vejcem. 

7. KROK

Koláče s pudinkem pečte v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 20 minut. 

Poznámka: Ihned po upečení posypte povrch koláčů moučkovým cukrem a nechte je vychladnout. 

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Einfache Rezepte

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů