Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí závitky se sýrem a petrželkou

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 70 minut

Kuřecí závitky se sýrem a petrželkou - postup přípravy

Z kuřecích prsou nemusíte dělat jen obligátní řízky, jsou z nich i skvělé závitky. Vyzkoušejte je plněné sýrem a petrželkou, nebudete litovat.

Ingredience pro:
6 porcí
+ -

Na maso

Na brambory

Na majonézu

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Nakrájejte brambory na kolečka, dejte je do mísy, přisypejte sůl, sladkou papriku, oregano a pepř, přilijte olej a promíchejte. Nechte je 15 minut odpočinout.

2. KROK

Kuřecí prsa podélně rozřízněte, aby byla tenčí. Poté maso z obou stran naklepejte. V misce smíchejte sůl, oregano a pepř a touto směsí maso ochuťte. Všechno koření do něj rukama vmasírujte.

3. KROK

Do mísy rozklepněte vejce, přidejte olej, ocet, hořčici, prolisujte česnek a osolte. Poté za pomoci tyčového mixéru vyšlehejte domácí majonézu. Jednu stranu masa potřete asi polovinou množství majonézy.

4. KROK

Nastrouhejte tvrdý sýr na hrubém struhadle a nasekejte petrželku nadrobno. Obě suroviny smíchejte a poté je rozložte na plátky masa (zhruba třetinu směsi si ale odložte bokem na později). Ty následně srolujte do závitku.

5. KROK

Dejte brambory na dno zapékací mísy a na ně vyskládejte kuřecí závitky. Ty pak ještě potřete zbytkem majonézy. Vložte formu do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte maso zhruba 60 minut. Poté na vrch závitků nasypejte zbytek sýru s petrželkou a vraťte je zpět do trouby na dalších 10 až 15 minut.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Einfach und lecker

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů