Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený dort s Twix tyčinkami

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut

Nepečený dort s Twix tyčinkami - postup přípravy

Jakmile člověk chystá důležitou sešlost či oslavu, většinou také uvažuje nad tím, čím by mohl své hosty pohostit. V takovém případě je důležité myslet na různorodé občerstvení. Tento dort však bude rozhodně všemu korunovat svou úžasnou chutí a vzhledem.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Nachystejte si větší formu obdélníkového tvaru. Sušenky namočte v mléce a položte je na úplný spodek této formy. Vezměte si karamelové kondenzované mléko a celou vrstvu jím potřete, dokud jej nespotřebujete.

2. KROK

Nyní si nachystejte 4 Twix tyčinky a rozdrťte je na drobné kousky. Do větší mísy nalijte 120 ml šlehačky a vyšlehejte ji se 100 gramy moučkového cukru a s mascarpone. Do této směsi poté stěrkou opatrně přimíchejte rozdrcené Twix tyčinky a naneste ji na vrstvu karamelového kondenzovaného mléka.

3. KROK

Pokračujte pokládáním dalších sušenek namočených v mléce, na šlehačkovou vrstvu je mírně přitlačte. Nyní smíchejte zbývající šlehačku (tedy 300 ml) se 100 g moučkového cukru a naneste tuto vrstvu na vršek dortu. Na závěr už jen rozdrťte zbylé Twix tyčinky a celý dort jimi posypejte. Nechte jej odležet v lednici zhruba 2 hodiny a můžete podávat. Dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů