Recept na dokonalé pečené hovězí v marinádě, kterou si zamilujete

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Recept na dokonalé pečené hovězí v marinádě, kterou si zamilujete - postup přípravy

Vyzkoušejte tento jednoduchý recept na dokonale chutné hovězí maso v marinádě, které si jednoduše zamilujte. Celý pokrm je připraven podle tradiční brazilské receptury. Netrvá dlouho a výsledkem je dokonale ochucené a propečené maso, které již na dálku bude lákat svou omamnou vůní.

Celý postup přípravy je nesmírně jednoduchý a nezabere vám mnoho času. Prvním krokem bude smíchání všech tekutých ingrediencí, tedy vína, octu a oleje. Přidáte špetku soli, pepř a snítka rozmarýnu. Tím bude marináda hotová a můžete do ní vložit maso. Doporučujeme zvolit větší misku, do které se vše pohodlně a bez obtíží vleze.
Na maso poté položte pevný pečící papír, na který nalijete číst marinády a nasypete sůl. Mísu uzavřete a necháte marinovat minimálně 3-4 hodiny. Pokud však máte možnost, nechte maso v marinádě klidně i celou noc. Celkově pak mnohem lépe vstřebá šťávu a získá plnou chuť marinády, která se krásně odrazí v celém pokrmu. Díky tomu bude také vylučovat mnohem silnější aroma, při kterém se vám budou sbíhat slinky.

Když máte maso namarinované, nachystejte si pečící mísu, do které jej vložíte. Přidejte část marinády jako šťávu, a dokonce můžete přidat i nakrájenou bílou cibuli, kterou jednoduše umístíte kolem masa. To poté vložíte do trouby rozehřáté na 195 stupňů a podle potřeby pečete zhruba 2 až 2,5 hodiny tak, aby maso nebylo syrové, ale ani suché.

Výsledkem by mělo být šťavnaté a chutné propečení maso, které se dokonale hodí například k opékaným bramborám. Podávejte teplé, nakrájené na tenké plátky s přílohou a ozdobené drobným snítkem rozmarýnu. K celému pokrmu se také výborně hodí bílé víno, které dotvoří celkovou chuť i atmosféru.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (78%) 104 hlasů
Nahlásit chybu
79 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt