Sirup a čaj z bobkového listu proti kašli a nachlazení

ČAS PŘÍPRAVY
3 minut
ČAS VAŘENÍ
6 minut
NÁROČNOST
Snadná

Sirup a čaj z bobkového listu proti kašli a nachlazení - postup přípravy

Listy vavřínu vznešeného jsou odedávna ceněným léčivem, které působí na celou řadu zdravotních neduhů. Mimo jiné dokážou také zmírňovat kašel a tlumit příznaky nachlazení, což se hodí zejména nyní během sychravého podzimního období.
1. KROK

Vavřínový čaj


1. Bobkové listy nalámejte na menší kousky a vložte je do hrnku či konvičky. Zalijte je 250 ml studené vody. Kousek kořene zázvoru oloupejte, nakrájejte na větší kostky a přidejte je do konvičky s bobkovými listy.

2. Konvičku s přísadami položte na sporák a přiveďte vodu k varu. Když začne bublat, snižte žár na minimum a pokračujte ve vaření dalších 4 až 5 minut. Poté odvar slijte přes sítko, přidejte lžičku medu a trochu citrónové šťávy.

3. Užívejte denně 3 šálky tohoto čaje, který účinně tlumí kašel a je dobrý také proti nespavosti.

2. KROK

Medový sirup z bobkového listu


1. V konvičce přiveďte k varu 250 ml vody. Jakmile začne vřít, přihoďte do ní trochu rozlámané bobkové listy, snižte žár na minimální teplotu, konvičku zakryjte víčkem či talířkem a nechte 5 nebo 6 minut probublávat.

2. Odvar z konvičky slijte přes sítko do misky, přidejte k němu 6 polévkových lžic medu a míchejte, dokud se med nerozpustí. Nakonec přilijte citrónovou šťávu a znovu promíchejte.

3. Výslednou směs slijte do skleničky, v níž ji lze skladovat i několik dní. Užívejte během dne 4 polévkové lžíce, nejlépe vždy před jídlem na lačný žaludek či při akutních záchvatech kašle. Účinkuje také proti bolestem hlavy a proti zánětům. Sirup je navíc vhodný i pro děti.

3. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 310 hlasů
Nahlásit chybu
63 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt