Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sirup a čaj z bobkového listu proti kašli a nachlazení

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 3 minuty
čas vaření Vaření: 6 minut

Sirup a čaj z bobkového listu proti kašli a nachlazení - postup přípravy

Listy vavřínu vznešeného jsou odedávna ceněným léčivem, které působí na celou řadu zdravotních neduhů. Mimo jiné dokážou také zmírňovat kašel a tlumit příznaky nachlazení, což se hodí zejména nyní během sychravého podzimního období.

Ingredience pro:
1 porce

Vavřínový čaj proti kašli

Medový sirup z bobkového listu

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Vavřínový čaj

1. Bobkové listy nalámejte na menší kousky a vložte je do hrnku či konvičky. Zalijte je 250 ml studené vody. Kousek kořene zázvoru oloupejte, nakrájejte na větší kostky a přidejte je do konvičky s bobkovými listy.

2. Konvičku s přísadami položte na sporák a přiveďte vodu k varu. Když začne bublat, snižte žár na minimum a pokračujte ve vaření dalších 4 až 5 minut. Poté odvar slijte přes sítko, přidejte lžičku medu a trochu citrónové šťávy.

3. Užívejte denně 3 šálky tohoto čaje, který účinně tlumí kašel a je dobrý také proti nespavosti.

2. KROK

Medový sirup z bobkového listu

1. V konvičce přiveďte k varu 250 ml vody. Jakmile začne vřít, přihoďte do ní trochu rozlámané bobkové listy, snižte žár na minimální teplotu, konvičku zakryjte víčkem či talířkem a nechte 5 nebo 6 minut probublávat.

2. Odvar z konvičky slijte přes sítko do misky, přidejte k němu 6 polévkových lžic medu a míchejte, dokud se med nerozpustí. Nakonec přilijte citrónovou šťávu a znovu promíchejte.

3. Výslednou směs slijte do skleničky, v níž ji lze skladovat i několik dní. Užívejte během dne 4 polévkové lžíce, nejlépe vždy před jídlem na lačný žaludek či při akutních záchvatech kašle. Účinkuje také proti bolestem hlavy a proti zánětům. Sirup je navíc vhodný i pro děti.

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů