Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Slané sušenky se sýrem

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Slané sušenky se sýrem - postup přípravy

Ideální dobrota na chroupání k televizi i skvělé občerstvení na domácí večírek – takové jsou neuvěřitelně snadné a chutné domácí sýrové sušenky. Jejich receptura je natolik unikátní, že se tyto sušenky velmi dobře hodí jak k ranní kávě, tak i večer k pivu. Jejich příprava je jednoduchá, suroviny dostupné. Pravděpodobně máte všechny potřebné beztak neustále doma, takže si je můžete připravit během pár okamžiků prakticky kdykoliv na ně dostanete chuť.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Tavený sýr vyloupejte ze staniolu do misky, vyklepněte k němu vajíčko a přilijte máslo, které jste předtím rozpustili na kamnech ve vodní lázni nebo prostě v mikrovlnné troubě. Vezměte vidličku a opatrně začněte sýr s vajíčkem drtit a promíchávat tak, abyste vytvářeli postupně stále jemnější a jemnější hmotu. Druhou variantou je použít k tomuto úkolu tyčový mixér nebo elektrický šlehač. Vezměte ale v potaz, že tímto způsobem můžete při neopatrné manipulaci vytvořit ve své kuchyni velkou spoušť. Proto předem důkladně zvažte, který postup použijete.Když jste vytvořili jednolitou sýrovou hmotu, přidejte k ní půl čajové lžičky soli a jednu celou a zarovnanou čajovou lžičku cukru. Znovu pak hmotu prošlehejte tak, aby se krystalky soli a cukru rozpustily.Do vedlejší misky nasypejte hladkou mouku a přidejte k ní jednu malou lžičku prášku do pečiva. Obě suché přísady dobře promíchejte. Tuto směs pak postupně přidejte k sýrové hmotě a zpracujte ji na husté a nelepivé těsto. To pak vyválejte na dlouhý obdélník, který podélně rozkrojte a obě poloviny stočte do pevné roličky.Každou roličku nožem rozkrájejte na malé kousky, které přemístěte na plech namazaný máslem či vyložený pečicím papírem, povrch každého šneku namažte mlékem a posypejte trochou sezamových semínek.Plech vložte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte sušenky asi 15 minut.

Tip: Tento recept můžete různě přizpůsobit a namísto taveného sýra použít klasický strouhaný, anebo připravit recept nasladko a do těsta místo sýra použít čokoládu a posypat mákem.
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů