Větrníkový věnec - postup přípravy
Věnec patří vítězům. Pokud chcete odměnit někoho blízkého za jeho úspěch, upečte mu obří větrník podle osvědčeného a léty prověřeného receptu od paní Gabriely Bočkové. Určitě mu udělá radost.
Na odpalované těsto
Na krém
V hrnci zahřejte vodu se špetkou soli a rozpusťte v ní na mírném ohni tuk. Voda se přitom nesmí začít vařit. Když je tuk tekutý, odstavte kastrůlek na chvilku z plotny a prosejte do něj hladkou mouku. Energicky míchejte, dokud nezískáte pastovitou hmotu. Pak vraťte hrnec zpátky na sporák a pokračujte v zahřívání za neustálého míchání tak, že odebíráte těsto směrem ode dna vzhůru asi 4 minuty. Jakmile přestane lepit, odstavte ho ze sporáku.
Do těsta ihned elektrickým hnětačem zapracujte čtyři vajíčka a vytvořte hladké těsto, které vložte do zdobicího sáčku a na plechu pokrytém pečicím papírem vytvořte několik soustředných kruhů o průměru talíře. Pokud vám těsto zbude, vytvořte vedle ještě několik menších kroužků o velikosti klasických větrníků. Plech s kroužky vložte do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C a pečte je okolo 20 minut a v průběhu pečení nikdy neotvírejte troubu. Po 20 minutách zkuste stisknout povrch větrníku. Pokud je těsto tuhé a nepropadává, je dopečeno a můžete je vytáhnout ven.
Upečené větrníky rozkrojte na dvě poloviny a nechte je úplně vychladnout. Mezitím z mléka a pudinku uvařte hustý pudink a nechte ho vychladnout. Máslo s moučkovým cukrem vyšlehejte do krému a po lžících k němu zapracujte vychladlý pudink. Tímto krémem naplňte zdobicí sáček a v soustředných kruzích jej vytlačte po obvodu všech věnečků i velkého věnce a zaklopte jej vrchní částí kroužků. Povrch větrníků posypejte moučkovým cukrem a podávejte.