Zábavný předkrm ve tvaru hříbku z vajec a sýra

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Zábavný předkrm ve tvaru hříbku z vajec a sýra - postup přípravy

Chcete potěšit děti nebo jen pobavit celou rodinu, přátele a hosty? Máte-li smysl pro humor, na vaše stole by neměly chybět vtipné a netradiční předkrmy. Právě ty zlepšují náladu i chuť všech přítomných hostů. Nenapadá vás nic vtipného, co byste jim mohli připravit, aby to vypadalo netradičně a zároveň skvěle chutnalo? Podívejte se na předkrm z vajec a sýra, který vypadá jako hříbky. Když je dáte doprostřed stolu a uděláte z nich malou mýtinu, hosté se potrhají smíchy.

Uvařená vejce a sýr nastrouhejte na jemném struhadle. Přidejte k nim sůl a mletý černý pepř podle chuti, prolisovaný česnek a majonézu. Důkladně promíchejte.
Musí vzniknout homogenní směs, se kterou budete moci následně pracovat. Okurky nakrájejte na plátky silné asi 5 mm. Ze žampionů opatrně vyndejte nohy, aby se v kloboučku utvořili malé otvory.

Lžící vezměte vaječnou směs a vytvarujte z ní kouli. Poté jí dejte podlouhlý tvar, který bude představovat nohu houby. Tuto nožku položte na plátek z okurky, který bude fungovat jako podstavec každé z hub.

Na tuto nohu nasaďte klobouk ze žampionu. Na talíře dejte hlávkový salát, petržel nebo jinou zeleň, která bude představovat trávu či mech. Na tento podklad dejte připravené vaječné houby a podávejte hostům jako zajímavý předkrm, který předtím nikdy neviděli.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 300 hlasů
Nahlásit chybu
102 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt