Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Chutné kuřecí závitky, které se doslova rozplývají v ústech

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15-20 minut
čas vaření Vaření: 30-35 minut

Chutné kuřecí závitky, které se doslova rozplývají v ústech - postup přípravy

Už vás omrzely kuřecí prsa neustále pouze na ty stejné způsoby? Máte chuť na něco nového a neobvyklého, ale nechce se vám kvůli tomu stát hodiny u sporáku? Vyzkoušejte tento jednoduchý recept na lahodné kuřecí závitky plněné sýrem a švestkami, které si naprosto zamilujete. A příloha? Hodí se jak brambory, tak rýže ale i lehký a svěží zeleninový salát.

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Veronika Macháčková

Celý postup je velmi jednoduchý a skládá se z několika základních kroků. Prvním z nich je opracování kuřecích filet. Ty nejdříve omyjte pod vlažnou tekoucí vodou a poté je naklepejte tak, aby byla jejich tloušťka všude stejná. Poté je z každé strany posypte troškou soli, pepře a koření určené pro šťavnaté kuře.
V dalším kroku si v samostatné misce pomocí vidličky roztlačte sýr feta a přidejte k němu změklé máslo, protlačený česnek a švestky. Podle potřeby můžete přidat také nadrobno nakrájené vlašské ořechy, které pokrmu dodají mírně nasládlou chuť. Celou směs poté pořádně promíchejte a nechte zhruba 10 minut odležet.

Poté si na desce připravte jednotlivé kuřecí filety, na které pomocí lžičky nanesete rovnoměrnou tenkou vrstvu připravené sýrové směsi. Poté si filety zarolujte do úhledných roliček a v případě potřeby přichyťte konce pomocí párátek.

Když máte masové rolky připravené, poválejte ve v mouce podobně, jako když se chystáte smažit řízky. Poté je ze všech stran potřete zakysanou smetanou (pokud nechcete smetanu, použijte klasicky rozšlehané vejce se solí). Nakonec přeneste rolky do misky se strouhankou a řádně je v ní obalte.

Místo smažení však rolky rovnoměrně uložte na pečící plech nebo jánskou mísu, kterou vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů. Tam pečte zhruba 30-35 minut podle potřeby. Nakonec hotový pokrm vyjměte z trouby. Výsledkem budou vskutku chutné a šťavnaté kuřecí rolky, které svou chutí dokonale překvapí. Dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů