Jednoduchá pizza na plech

ČAS PŘÍPRAVY
75 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Jednoduchá pizza na plech - postup přípravy

Jestliže máte chuť na domácí pizzu, která vám ale nezabere příliš práce a času, vyzkoušejte ji podle našeho receptu. Skvěle se doplňuje se žampiony, paprikou, salámem a sýrem, pokud vám však tato kombinace nevyhovuje, jednoduše si ji obměňte dle svých představ.
1. KROK

Dejte do zadělávací mísy vlažné mléko, cukr a sušené droždí a nechte několik minut rozjet kvásek. Poté přidejte vejce, olej, sůl a 4 sklenice hladké mouky. Pokud by těsto bylo během hnětení řídké, trochu mouky přidejte. Až bude hladké a nelepivé, přikryjte ho a nechte hodinu kynout.

2. KROK

Udělejte si rajčatový základ na pizzu. Smíchejte rajčatový protlak, olivový olej a trošinku horké vody. Poté přidejte prolisovaný česnek, tymián, kmín a pepř podle chuti. Vymažte plech olejem, dejte na něj těsto a rozprostřete ho po celé ploše. Pak ho potřete rajčatovou omáčkou.

3. KROK

Nasypejte na těsto strouhaný čedar (či jiný tvrdý sýr). Na něj vyskládejte krájené žampiony, olivy, papriku, salám a pálivou papričku či jiné ingredience dle vaší volby. Vložte plech do předehřáté trouby na 200 °C a pečte, dokud nebude pizza téměř hotová. Poté ji vyndejte, posypejte ještě trochou sýra a vraťte plech do trouby, dokud se sýr nerozteče.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 172 hlasů
Nahlásit chybu
94 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt