Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Koláč se smetanovým karamelovým krémem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Koláč se smetanovým karamelovým krémem - postup přípravy

Opravdu skvělý karamelový dezert snadno vyrobíte z jednoduchých ingrediencí, které už určitě máte doma ve spíži, a jemného smetanového krému. Vše se navíc zdobí arašídy a karamelem.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Na těsto

Na krém a karamel

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Do mísy dejte vejce, cukr a vanilkový cukr a vyšlehejte je do pěny. Pak přišlehejte olej. Přilijte vlažné mléko a přidejte prosátou mouku, prášek do pečiva a špetku soli. Poté vymíchejte těsto.

2. KROK

Rozdělte ho na 2 části a každou nalijte na plech o rozměrech 27×16 centimetrů. Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 170 °C a pečte oba korpusy zhruba 25 minut.

 

3. KROK

Na karamel dejte do rendlíku cukr a nechte ho zkaramelizovat. Přidejte máslo a míchejte. Poté přilijte mléko, ve kterém jste rozmíchali kukuřičný škrob. Důkladně míchejte, dokud hmota nezhustne, a přelijte ji do mísy, v níž ji nechte vychladnout. Nasekejte arašídy na drobné kousky.

 

4. KROK

Na krém nalijte do mísy smetanu ke šlehání a vyšlehejte z ní šlehačku. Poté do ní zašlehejte karamelové kondenzované mléko (můžete použít i po domácku zkaramelizované obyčejné sladké kondenzované mléko) a vymíchejte krém.

 

5. KROK

Jeden plát těsta navlhčete mlékem a pomocí cukrářského sáčku na něj naneste polovinu krému. Přiklopte ho druhým plátem. Na vrch těsta a po bocích koláče naneste zbytek krému. Poté boky ozdobte arašídy a na závěr na vršek koláče naneste za pomoci cukrářského sáčku s úzkým zdobítkem vychladlý karamel do tvaru mřížky. Nechte koláč vychladit v lednici a podávejte.

 

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Yasemin Gotovit

Přidejte se do naší Facebookové skupiny

Recepty našich babiček
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů