Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí polévka s bramborem a sýrovými kuličkami

4,6
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Kuřecí polévka s bramborem a sýrovými kuličkami - postup přípravy

Na tuto polévku s bramborami a sýrovými kuličkami se budou sbíhat hladoví strávníci s netrpělivostí v očích, kdy už konečně bude hotová. Dokonale rozehřeje zkřehlé tělo v zimě a dostatečně zasytí. Hodí se jako rychlá teplá večeře nebo víkendový oběd. Její přípravu nadto zvládne úplně každý!

Ingredience pro:
6 porcí

Polévka

Sýrové kuličky

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Polévky jsou v zimě základ, dodávají potřebné živiny a při použití vývaru se posilují klouby i šlachy. Horký talíř polévky zároveň prohřeje organismus a zrychlí metabolismus. Kuřecí polévka se zeleninou a sýrovými kuličkami je tak ideální volbou, jejíž přípravu zvládne pro svou jednoduchost úplně každý. Na začátek je nutné si připravit přísady na sýrové kuličky.

2. KROK

Tvrdý sýr nastrouhejte najemno na struhadle a přesypejte jej do hlubší misky, do níž přidejte prosátou mouku a změklé máslo. Pomocí vidličky míchejte. Přidejte rozklepnuté vajíčko a ze směsi vypracujte vláčné těsto, které ponechte v misce a vložte ho odpočívat na 30 minut do chladničky.

3. KROK

Brambory oloupejte, omyjte je a rozkrájejte na kostičky. Mrkev oškrábejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli zbavte slupky a nakrájejte na kostičky. Rozpalte v hrnci olej a osmahněte cibuli s mrkví dozlatova. Poté přidejte na kostičky nakrájené brambory propláchnuté čistou vodou a zalijte vývarem, vařte do změknutí brambor.

4. KROK

Nyní je čas vypracovat sýrové kuličky. Pomocí prstů vymodelujte malé kuličky velké asi jako lískové oříšky, vložte do hrnce s polévkou a vařte asi 10 minut. Polévka je takřka hotová, stačí jen dochutit solí a pepřem, případně nakrájenými čerstvými bylinkami. Může se okamžitě podávat.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů