Kuřecí vývar - postup přípravy
Vývary jsou nejenom naprostým základem polévek, ale jsou i základem různých omáček k masu. Pokud to s vařením myslíte vážně, neobejdete se bez něho. Proto se podíváme na jeden z nejdůležitějších, a to na kuřecí vývar. Podle tohoto receptu bude vypadat i chutnat tak, jak by měl.
Ingredience
Jako první si připravte maso. Kuřecí skelet je vhodné nasekat na menší kousky. Ty následně omyjte a osušte. Potom vezměte klasický plech, na který kousky naporcovaného skeletu položte tak, aby se nedotýkaly. Následně vložte plech do trouby rozehřáté na 250 stupňů. Při této teplotě maso pečte po dobu 10 až 15 minut.
Mezitím co se maso peče, díky čemuž bude mít kuřecí vývar správnou barvu, si nachystejte zeleninu. Cibuli oloupejte, celer také, stejně tak mrkev a petržel. V případě potřeby překrojte na menší, ale stále dostatečně velké kousky. Oloupejte také česnek, který necháte vcelku. Rajče jenom omyjte.
Nyní můžete vložit vše do dostatečně velkého hrnce. Nejprve maso, a to i s případnou šťávou, kterou na pekáč pustilo. Dále přidáte veškerou připravenou zeleninu, ale i pepř a nové koření. Vše zalijete vodou tak, aby byly všechny ingredience pokud možno ponořené.
Přiveďte k varu a stáhněte teplotu, aby se kuřecí vývar nevařil moc prudce. Na začátku vaření se může objevit pěna, kterou sesbírejte. Jedině tak bude vaše polévka dokonale čirá. Doba vaření by měla být kolem dvou hodin. Jedině tak vznikne vývar, který bude mít skvělou chuť, i barvu.
Pokud připravujete polévku, tak vývar dosolte a přidejte do něho nakrájenou vařenou zeleninu a obrané kousky masa. Pokud ho máte jako základ různých omáček pod maso, tak ho nejenom nesolte, ale také ho přeceďte nejlépe přes tenké plátno.