Plněné kefírové placky se zeleninovou směsí

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Plněné kefírové placky se zeleninovou směsí - postup přípravy

Jestliže potřebujete levně navařit, placky na tisíc různých způsobů obvykle bývají jednou z cenově dostupných možností. Plněné kefírové placičky jsou navíc rovněž velmi rychlé a díky kefíru i krásně jemné a lahodné.
1. KROK

Do mísy nalijte kefír, nasypejte k němu sodu a promíchejte. Pak přidejte vejce, olej a sůl a opět promíchejte. Nakonec přidejte prosátou mouku a vypracujte těsto, které následně zpracujte na mírně pomoučněném vále. Těsto pak přikryjte obrácenou mísou a nechte 15 minut stát.

2. KROK

Mezitím si uvařte brambory doměkka. Cibuli nakrájejte na kostičky a mrkev nastrouhejte nahrubo. Na pánvi rozpalte olej a dejte na něj smažit cibuli. Po chvilce restování přidejte mrkev a smažte 5 až 6 minut. Uvařené brambory rozšťouchejte šťouchadlem, přilijte mléko, přidejte směs z pánve a vymíchejte směs.

3. KROK

Těsto rozdělte na 4 části. Na pomoučněném vále z každé rukou udělejte placku, zabalte do ní trochu směsi, uzavřete ji a zploštěte rukou. Na pánev dejte rozpálit trošku oleje a smažte placky pod poklicí z každé strany 5 až 6 minut.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 305 hlasů
Nahlásit chybu
76 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt