Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smažené bramborové placky v těstíčku

2,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Smažené bramborové placky v těstíčku - postup přípravy

Ne vždy má člověk dostatek chuti a energie na to, aby se odhodlal připravit časově a finančně náročný oběd. Dobrou zprávou je, že existují i rychlé a levné recepty, které celkem zachraňují situaci. Stejně jako tyto bramborové placičky obalované v těstíčku.

Ingredience pro:
1 porce

Bramborové placky

Těstíčko

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Brambory důkladně umyjte, oloupejte, nakrájejte je na drobnější kusy a vložte do hrnce. Zalijte je studenou vodou, mírně osolte a dejte vařit, dokud kompletně nezměknou.

2. KROK

Mezitím si nachystejte mrkev, oloupejte ji a nastrouhejte nadrobno, na pánvi si rozehřejte olivový olej a nechejte ji pár minut restovat. Petrželku nasekejte nadrobno. Uvařené brambory přemístěte do větší mísy, zalijte olivovým olejem a rozšťouchejte vidličkou. Přidejte k nim petržel, mrkev, sůl, pepř, muškátový oříšek a řádně promíchejte do hladké směsi.

3. KROK

Pro vytvoření těstíčka do mísy rozklepněte dvě vejce a přidejte jogurt, mouku a důkladně promíchejte metličkou. Trochu osolte a ještě jednou promíchejte. Z bramborové kaše, kterou jste před chvílí vytvořili, začněte postupně tvarovat menší placičky. Tvarujte je rukama a snažte se, aby měly podobný tvar a velikost.

4. KROK

Na pánvi si rozehřejte olej a každou placičku začněte obalovat v již připraveném těstíčku. Takto obalenou placičku vždy umístěte na rozehřátý olej a vyčkejte několik minut, než se opeče z každé strany. Poté přemístěte na talíř vystlaný papírovými utěrkami. Ty zajistí, že výsledný pokrm nebude zbytečně mastný. Nyní máte hotovo, můžete okamžitě podávat. Dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů