Vegetariánské žampiónové špízy

ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vegetariánské žampiónové špízy - postup přípravy

Houby jsou v České republice populární ingrediencí. Špízy z nich však patří mezi méně známá, až netradiční jídla. Přitom svou chutí zastíní i populární smaženici. Stačí pár ingrediencí a už si můžete pochutnávat.
1. KROK

Žampiony si nejprve připravte. Mnoho lidí je loupe, ale to není nezbytné. Plně stačí, když je důkladně omyjete v čisté vodě. Potom je přendejte na utěrku a co nejdůkladněji osušte. Vložte je do mikrotenového sáčku a přidejte všechny ingredience. Sáček důkladně uzavřete a třeste s ním. Dojde k potřebnému propojení ingrediencí. Sáček potom vložte do lednice na 30 minut, aby žampiony potřebné chutě lépe natáhly.

2. KROK

Žampiony vyndejte z lednice a vezměte si špejle. Ty nejprve na pár minut namočte do čisté vody. Jeden žampion vedle druhého začněte na špejle napichovat. Ideální je, aby mezi každým byla několik milimetrů mezera. V případě zájmu lze žampiony prokládat i jinou zeleninou, ale v našem základním receptu s tím nepočítáme.

3. KROK

Připravené žampionové špízy vložte na plech, vyložený pečicím papírem. Ten můžete lehce potřít trochou oleje, ale není to nezbytné. Takto připravený pokrm vložte do trouby předehřáté na teplotu 200 stupňů Celsia. Při této teplotě bude žampionům stačit pečení po dobu zhruba 15 minut.

4. KROK

Po upečení žampionové špízy vyjměte z trouby a můžete je začít servírovat. Buď jenom tak, nebo je posypejte nahrubo nasekanou petrželkou, nebo jiným koření a bylinkami. Ideální přílohou mohou být třeba brambory, ve formě kaše nebo pyré. Pečené žampiony na špízu však lze konzumovat i jenom tak, třeba s dipem ze zakysané smetany. Tato varianta však bude vhodná výhradně pro vegetariány, nikoliv už pro vegany. Ti musí použít alternativu případného dipu.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 202 hlasů
Nahlásit chybu
119 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Hlavní chody
Masová směs s rýží
1 hlasů
20 minut
45 minut
Hlavní chody
Pečená žebírka s bramborem a zakysanou smetanou
4 hlasů
30 minut
55 minut
Zavařování
Naložené kuřecí maso
42 hlasů
30 minut
300 minut
rychlé pokrmy
Domácí párek v rohlíku, který se stane netradiční svačinou
0 hlasů
15 minut
25 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Přílohy

Saláty