Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Orientální chléb na pánvi s bramborami a sýrem

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Orientální chléb na pánvi s bramborami a sýrem - postup přípravy

Pokud máte doma 2 brambory, sýr a pár základních surovin ze spíže, můžete si snadno připravit orientální plněný chléb, který se hodí jak na večeři, tak jako chuťovka např. na oslavu nebo k televizi. Díky tomu, že se peče na pánvi, je navíc velmi rychle hotový.

Ingredience pro:
1 porce

Na těsto

Na náplň

Na smažení

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Do mísy dejte všechny ingredience na těsto a zpracujte rukou, aby bylo hladké a nelepilo se. Těsto zabalte do fólie a dejte ho na hodinu do lednice.

2. KROK

Uvařte brambory do měkka a rozšťouchejte je šťouchadlem na brambory. Přimíchejte k nim majonézu. Sýr si nastrouhejte na hrubém struhadle.

3. KROK

Z těsta vyválejte kruhovou placku. Doprostřed dejte polovinu sýra, ale nechte dostatečné široké okraje. Na vrstvu sýra rozložte bramborovou směs a na ni pak zbytek sýra. Okraje nahoře spojte prsty. Placku dejte spojem dolů, zploštěte ji rukou a trochu rozválejte válečkem na těsto na velikost pánve.

4. KROK

Pánev vymažte olejem a dejte na sporák na střední teplotu. Dejte na ni připravenou placku a smažte ji, dokud není zespod dozlatova. Poté vršek placky potřete olejem, obraťte ji a opět smažte dozlatova. Podávejte ještě teplé.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů