Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vaječná omeleta s rajčaty a sýrem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Vaječná omeleta s rajčaty a sýrem - postup přípravy

Chcete si dopřát skutečně skvostnou a vydatnou snídani? Pak si připravte vaječnou omeletu s opečenými rajčaty a sýrem. Skvěle vás zasytí na celé dopoledne a dodá i potřebné živiny. Zachutná nejen vám, ale i celé vaší rodině.

Ingredience pro:
2 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si omyjete a naplátkujete rajče. To pak vyskládejte na rozpálenou pánev s olivovým olejem a opékejte z obou stran jen pár minut. Mezitím si vyšlehejte v míse vejce spolu se solí, mletým pepřem a sušenými italskými bylinkami. Také si nahrubo nastrouhejte tvrdý sýr do menší misky.
Kompletace vaječné omelety a její dopékání na pánvi

Nyní na opečená rajčata nalijte vejce s kořením, vše posypejte strouhaným tvrdým sýrem a pod poklicí pečte několik minut. Sýr by se měl dokonale roztavit.

Konzumace vaječné omelety s rajčaty a sýrem

Hotovou vaječnou omeletu s rajčaty a sýrem vyjměte z pánve na talíř a ihned konzumujte třeba s rozpečenou bagetou anebo toustovým chlebem. Hodit se však bude i kváskový chléb, houska a rohlík. Doplnit porci pokrmu můžete třeba o kečup a jiné studené omáčky. Přejeme vám dobrou chuť.

Různé variace dochucení vaječné omelety

Pokud máte rádi čerstvé bylinky, bude se jistě do vaječné omelety hodit nasekaná petrželka, koriandr anebo i jarní cibulka. Doplnit svou snídani pak můžete i o kousek sladké papriky. Skvěle vynikne i restovaná žlutá cibule.

Ti, co se neobejdou bez masa, mohou do vajec přidat nahrubo strouhanou libovou šunku, klobásu, oblíbený měkký salám či méně prorostlou slaninu.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů