Vegetariánský koláč ze starší veky

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vegetariánský koláč ze starší veky - postup přípravy

Nemáte času nazbyt a nechcete vyhazovat starší veku anebo chléb? Potom pečivo spotřebujete při následujícím receptu na rychlý vegetariánský koláč se sýrem a rajčetem! Tento pokrm je velmi chutný a také vydatný, proto se skvěle hodí nejen na oběd, ale klidně i na rodinnou večeři.

Začněte tím, že si starší veku anebo bílý chléb pokrájíte na stejně silné plátky. Pak pečivo rozprostřete do olejem vymazané zapékací mísy. Měli byste pokrýt plně celé její dno.
Dále si v misce vyšlehejte vejce spolu se solí, slunečnicovým olejem, bílým jogurtem a jemně nasekanou čerstvou petrželkou. Tuto směs nalijte na vyskládané veky a dobře rozprostřete.

Dokončování rychlého vegetariánského koláče a jeho pečení

Dále si omyjte a na kostičky pokrájejte rajče. To pak poklaďte na pečivo spolu s kostičkami fety a nahrubo strouhaným čedarem. Možné je posypat pokrm i sladkou mletou paprikou. Takto dejte vše péct do předehřáté trouby na 180 °C po dobu cca 20 až 30 minut.

Servírování rychlého vegetariánského koláče

Upečený vegetariánský koláč vyjměte z trouby a ihned podávejte s oblíbenými studenými omáčkami a dipy. Hodit se bude například sladký i pikantní kečup anebo i zakysaná smetana s česnekem. Přejeme vám dobrou chuť.

Různé variace dochucení vegetariánského koláče

Pokud se bez masa a uzenin neobejdete, můžete samozřejmě do koláče zakomponovat i strouhanou anebo na kostičky pokrájenou šunku, klobásu, slaninu, měkký salám, uzené maso a podobně. Výborná pak bude na koláči i čerstvá sladká paprika, cuketa, olivy či nakládaná kukuřice.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 916 hlasů
Nahlásit chybu
149 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt